Odpowiedzi

2009-12-13T11:48:02+01:00
Św.Piotr to jeden z 12 apostołów.Inaczej zwali go Szymonem.Był rybakiem i prawdopodobnie pochodził z miasteczek,które są położone na brzegu jeziora Genezaret.Nie wiadomo czy miał dzieci,ale na pewno miał żonę.Był jak każdy człowiek,prosty natomiast wykształcony.Po spotkaniu Jezusa jego życie zmieniło się.Jezus powołał Szymona,by poszedł za nim i żeby stał się rybakiem ludzi.
48 3 48
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T11:52:55+01:00
Święty Piotr był jednym z dwunastu apostołów.mieszkał w Kafarnaum i zajmował się połowem ryb. porzucił jednak swój zawód i został uczniem Jezusa. W N.T często był wyróżniany przez Jezusa spośród innych uczniów.
Był zwierzchnikiem gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie.
Apostoł uważany za pierwszego papieża.
to Piotr wyparł się trzykrotnie swojego nauczyciela.
w roku około 60 udał się do Rzymu gdzie zmarł śmiercią męczeńską, miał zostać ukrzyżowany lecz powiedział że nie zasługuje na taką samą śmierś jak Jezus i zażądał ukrzyżowania głową w dół.
Jego atrybutami śa: ryba, kogut i księga.
Święto przypada na 29 czerwca.
52 4 52
Po kropkach z wielkiej litery!
Ale tak to dzięki. :)
Dziękuje
Thank You
Dzięki wielkie (: (:
2009-12-13T11:58:24+01:00
Na prawdę nazywał się Szymon, ale Jezus nadał mu imię Piotr co znaczy skała.
Był rybakiem. Podczas gdy Jezus był sazywany na śmierć św.Piotr wyrzekł się Jeusa i zaprzeczył,że go zna. Mimo to Jezus powracając na ziemię mianował go na swojego zastępcę i uznawany jest za pierwszego papieża. Jego atrybut to klucz co oznacza, że otwiera bramę do niebios. Rzadziej towarzyszą mu inne atrybuty: ryba, paliusz, kogut, księga, kapelusz, kwiat lub zwój. Miał żonę z którą mieszkał wraz z teściową. Wg ewangelii gdy Piotr ujrzał Jezusa kroczącego po wodzie również zaczął po niej chodzić.Święty Piotr Apostoł przedstawiany jest jako łysiejący, siwy, brodaty starzec. Św. Piotr spoczywa pod ołtarzem w Bazylice św.Piotra w Watykanie.
39 3 39