Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-09-08T08:22:38+02:00
Warto uczyć się historii, ponieważ można poznać historię swoich przodków. Historia przydaje się nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym. Każdy z osobna ma swoją własną historię i przeważnie dużo osób się nią interesuje, więc dlaczego nie zainteresujecie się historią innych osób?
1. historia to nauka o przeszłości, więc1. historia to nauka o przeszłości, więc poznajemy swoje korzenie, swe pochodzenie
2. na błędach popełnionych w przeszłości można się uczyć
3. ucząc się o przeszłości poznajemy także ciekawe rozwiązania w sytuacjach, w których sami nie poradzilibyśmy sobie.
4. możemy korzystać z dawnych stylów architektury, malarstwa, rzeźby, kultury
49 3 49
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-08T09:03:26+02:00
Historia to nauka o przeszłości, o wydarzeniach które miały miejsce zarówno parę set lat temu jak i parę milionów. Dzięki przekazywanej wiedzy możemy się dowiedzieć co kiedyś nasi przodkowie jedli, jak żyli, co robili w ciągu nocy i dnia. Możemy rozważać za i przeciw ich postępowanie, stanąć na ich miejscu i pomyśleć co my byśmy zrobili. Historia to fascynująca dziedzina nauki ale tylko dla osób chcących się czegoś dowiedzieć i dość trudna do zrozumienia, w końcu chodzi o nas samych. Ludzie popełniali wiele błędów i konsekwencje były widoczne bardzo szybko po przez walki między plemionami w prehistorii, i w czasie wojen, które towarzyszyły ludzkości od początku starożytności, gdzie można wyliczać te potyczki między nieprzyjaciółmi. Dziś patrząc na to z oddali z drugiego planu wiemy o błędach popełnianych przez tych ludzi i właśnie wiedza o tym powinna powodować, że nie będziemy tych błędów więcej popełniać, ale jak przysłowie głosi historia lubi się powtarzać, więc to od nas samych zależy jak będziemy postępować i jak w przyszłości na kartach historii o nas będą pisać. Więc historii uczymy się po to aby nie uczyć się chodzić ścieżkami gruboskórnych, nadętych i chcących tylko dużej ilości pieniędzy ludzi, żeby w przyszłości nie popełniać ich błędów i inaczej spojrzeć na problem.
97 3 97