Odpowiedzi

2009-12-13T14:30:50+01:00
Dzisiejsza młodzież coraz częściej sięga po narkotyki, alkohol czy papierosy. Przyczyną tego są wszelkie kłopoty jakie ich napotykają. Ludzie nie zdają sobie sprawy jaką krzywdę wyrzadzają sobie, jak i najbliższym. Najczęściej osoby pochodzace z dobrych domów mają z tym mniejsze kłopoty niz Ci, z rodzin patologicznych. Coraz częściej idąc po mieście, widzimy młodych ludzi, którzy chowają się przed ludzimi z papierosem, a tak naprawdę chowaja się przed światem, bo wstydzą się tego co robią.
Drugim duzym problemem jest , szczególnie wśród dziewczyn choroba bulimia, anoreksja. Jest to strach przed otyłością, nadwagą. Ludzie z takimi problemami są niezrównoważeni psychicznie ich wieczne odchudzanie może nieść ze sobą wielkie konsekwencje, a nawet smierć. Jak już wspominałam choroby te dotycza głównie dziewczyn, ale według statystyk coraz częściej wpadają w nie chłopcy : medele, tancerze...
Myślę, że wielką rolę w tym wszystkim odgrywają rodzice, bo to oni wychowują swoje pociechy, i od nich zależy czy ich synowie, córki wdadzą się w towarzystwo gdzie nie widzi się dobrej zabawy bez takich czynników jak: alkohol, papierosy, narkotyki.