Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-08T15:39:54+02:00
Czego uczy mnie przypomieść o "Synu Marnotrawnym". Według mnie uczy ona jak nie ulec pokusie, aby później nie żałować za swoje złe czynny oraz uczy nasz jak przebaczać innym mimo ich złej woli i postępu
Po pierwsze dowiadujemy sie jak nalezy postepować, aby nie ulec pokusie. Już wiem, że nie należy jej ulegać, ponieważ gdy to uczynimy odwracamy sie od Boga i najblizszych ludzi. Złe postępowanie łamie jedno z praw zawartych między bogiem a nami-ludzmi w dekalogu
Następną sprawa jaka chciałbym poruszyć jest żal za grzechy. Robimy cos nie zastanawiając się nad konsekfencjami. Przykładem jest Syn Marnotrawny, który nie zastanawiał sie nad swą przyszłością. Wydawał pieniądze na przyjeności:" A gdy wszystko wydał nastał ciężki głód w owej krainie i on zaczoł cierpieć głód". Dopiero później doświadczamy konsekfencji naszego czynu. Wtedy dotyka nas skrucha. Robimy rachunek sumienia. Wiemy co zrobilismy źle, a co powiniśmy poprawić.
Jeszcze jedną sprawą jaką chciałbym poruszyc jest przebaczenie innym w stosunku do ich złego postępowania. Osoba wybaczajaca wie, że jego towarzysz źle postąpił, nie chciał tego, nie zastanawiał sie nad skutkami swojego postępowania. Nalezy również cieszyć się z nawrócenia i powrotu na dobrą drogę zbłakanej owcy.
5 2 5
2009-09-08T15:40:44+02:00
Uczy nas:
-by przebaczać bliźniemu
-Bóg przyjmuje każdego naróconego.
4 5 4
2009-09-08T15:54:42+02:00
Uniwersalne znaczenie tej przypowiesci jest takie, że Bóg wybacza grzesznikom, czeka na ich powrót, ale warunkiem jest skrucha powracajacego, ta przypowiesc mozna traktowac jako historie o sile milosci rodzicielskiej lub o człowieku, ktory upada badz podnosi sie z upadku. JEst to takze historia o winie i przebaczeniu. Syn marnotrawny jest postacia dynamiczna. Daje sie uwiesc pokusom swiata, a kiedy osiaga dno swego moralnego upadku rodzi sie w nim czlowiek refleksyjn. Dostrzega swooje polozenie i uznaje, ze upadl bardzo nisko. Chce zmienic swój los.Wraca do domu jako czlowiek dojrzały.
4 3 4