Odpowiedzi

2009-12-13T16:56:58+01:00
Jak powinna zachowywać się klasa podczas języka polskiego

Od młodzieży szkolnej w dzisiejszych czasach nauczyciele wymagają godziwego zachowania na lekcji, lecz wiele osób zadaje sobie pytanie na czym to na polegać? Uważam, że nie wszystko zależy od wymagań nauczyciela, ale od wychowania ucznia. Dobry człowiek zachowa się stosownie do każdej sytuacji i nawet jeżeli nikt tego od niego nie wymaga.
Nauczyciele lubią, gdy uczniowie są aktywni na lekcji, nie zachowują się głośno i korzystają z przekazywanej wiedzy nauczyciela. Według mnie nigdy nie powinno zastraszać się uczniów celem uzyskania ciszy na zajęciach. Gdy będą przyjacielskie relacje (co rzadko się teraz zdarza) to uczniowie uszanują nauczyciela i będą się stosownie zachowywać.
Moim zdaniem dobre zachowanie na lekcji polega na uszanowania tego, że nauczyciel przekazuje im swoją wiedzę co z tym się wiąże cisza. Uczniowie nie powinni mieć jakiś skrupułów i pytać się o rzeczy związane z tematem, lecz czasem po prostu o ważne sprawy. Większość belferów tego nie lubi, lecz i tak młodzi dowiedzą się o tych sprawach, które ich ciekawią z innych nie zawsze sprawdzonych źródeł.
Myślę, że nauczyciele powinni też szanować uczniów,bo tak naprawdę dzięki nim mają pracę.Mam nadzieję, że pomogłam co prawda nie jest to na dwie strony bo nie do końca wiedziałam o jakich zasadach chodziło Twojej nauczycielce ;)
Pozdrawiam
1 5 1