Odpowiedzi

2009-12-13T18:34:33+01:00
W moim domu kazdy dba o magiczną, świąteczną atmosfere. Mama zajmuje sie przyzadzaniem potraw. Uwielbiam aromat cynamonu i perników roznoszący się po całym domu. Lubię także ubierać choinke całą rodziną podśpiewując sobie przy tym kolędy. Nie mogę oczywiście pominąć w tej opowieści także babci, która robiła najlepsze pod słońcem pierogi, uszka i piekła cudowne makowce i serniki a wieczorem opowiadała nam piękne bajki.;) pozdrawiam mam nadzieje ze sie podoba
2009-12-13T18:34:41+01:00
Co roku przed świętami moja mama wraz z babcią przygotowywują świąteczne potrawy. Gotują czerwony barszcz i inne pyszności. Tata wraz z bratem wyruszają na poszukiwanie bożonarodzeniowej choinki. Ja wraz z moją młodszą siostrą (może być np:Kasią) wycinamy z papieru świąteczne ozdoby, różne łańcuchy i pawie oczka. Póżniej wspólnie z całą rodziną ubieram choinkę. Co roku pięknie wygląda. Błyszczy lampkami i brokatowymi bąbkami. Kiedy w końcu, nadejdzie dzień Bożego Narodzenia, wszyscy siadamy razem do wieczerzy wigilijnej. Po zjedzeniu tejże jak uroczystej kolacji, zabieramy się z rodzeństwem do rozpakowywania prezentów. Często odwiedza nas wtedy ciocia z wujkiem i przywożą upominki. Wszyscy siedzą razem i rozmawiają, śmieją się oraza wspominają świeta z przed paru laty. Płoną świeczki, a w domu czuje się prawdziwą świateczną atmosferę.


Nie wiem czy oto chodziło w tym poleceniu ;) Jeżeli tak - no to super , a jak nie to przynajmniej wyszło (mioim zdaniem) fajne opowiadanie. :)Mam nadzieje że się przydałam :)
PZDR