Napisać wypracowanie na jeden z tych tematów :
1. Podróże kształcą . Czego nauczył się Mały Książę podczas swojej wędrówki .
( Dlaczego ludzie podróżują , podróżowali i będą podróżować.?, Odkrycia geografa ;
Nasz tytułowy bohater książki Antoine de Saint-Exupery Mały Książę .. ( Czy podróżował , dlaczego, kogo poznał - poznał świat ludzi dorosłych i ich wady , czego nauczył się Mały Książę.? ) ;
Podróże nas kształcą, pomagają poznać siebie;)

2. "Wkrótce wracam.. " - list Małego Księcia do Róży .
Droga Różo ..
Bardzo za tobą tęsknie ( dlaczego tęskni , dlaczego wyrószył. Wyznanie miłości , chce jak najszybcie wrócić . )
Twój Książę .

3.Czy Twoim zdaniem , możliwa jest w życiu "prawdziwa przyjaźń".?Odwołaj się do lektury " Mały Książę " oraz przykładów z życia .
(Czym jest przyjaźń , przykłady z życia z lektury , czego się nauczyliśmy czytając ją , czy faktycznie prawdziwa przyjaźń istnieje .? )

Potrzebuje jak najszybciej..!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T19:42:26+01:00
Prawdziwa przyjaźń
Przyjaźń - bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości i zaufaniu. Tyle powie nam o niej słownik języka polskiego. Często sama zastanawiałam się jak można zdefiniować przyjaźń. Doszłam do wniosku, że po prostu się nie da. Przynajmniej tej jedynej, prawdziwej i pięknej, która jak najbardziej może zdarzyć się w życiu każdego z nas.
Prawdziwy przyjaciel jest wielkim skarbem. Do tej osoby mamy bezgraniczne zaufanie, traktujemy ją jak członka własnej rodziny. Przykład tego silnego uczucia możemy zauważyć w książce Antoine'a de Saint Exupery'ego pt. "Mały Książe". Jej bohater mimo młodego wieku poznaje smak prawdziwej przyjaźni. Lis staje się jego bratnią duszą. Widzimy zażyłość pomiędzy dwoma tymi postaciami. Czytając tą lekturę możemy dowiedzieć się jakie wartości są w życiu najważniejsze. Są to wspomniana wyżej przyjaźń, miłość, rodzina. Mały Książe i lis stają się sobie bardzo bliscy. Moim zdaniem prawdziwa przyjaźń może zdarzyć się w życiu każdego człowieka i to nie jednokrotnie. Jest to cudowne uczucie. Wiemy, że ktoś zawsze na nas czeka z otwartymi ramionami wraz z poradą, której akurat potrzebujemy. Ten ktoś nie będzie oszukiwał nas, ale mówił szczerą prawdę, bo wie, że tak będzie lepiej. "Tylko ludzie o wielkich zaletach serca mają przyjaciół" te słowa wypowiedziane przez Voltaire mają w sobie bardzo dużo prawdy. Nie łatwo jest zdobyć przyjaciela. Trzeba sobie na to zasłużyć.
Prawdziwa przyjaźń może zdarzyć się w życiu każdego z nas. Ludzie muszą dzielić z kimś swoje sekrety i obawy. Dzięki przyjaciołom codzienność postrzegana jest przez nas 'przez różowe okulary'.

mam nadzieję, że pomogłam ; P
13 2 13