Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T19:19:09+01:00
W XXI w ludzie zwariowali na punkcie pieniędzy , każdy chce być bogaty i mieć wszystko . Nowe urządzenia technologi sa drogie wiec trzeba mieć dużo piniedzy aby cos sobie kupić
Szczęśliwy człowiek to biedny człowiek o czystej duszy i sumieniu ,ponieważ pieniądze szczęścia nie daja.
Pierwszym argumentem bedzie to ze młodzi ludzie którzy maja bogatych rodziców i dostają od nich pieniadze szybko zaczynaja mieć wysoka samoocenę o sobie i mysla ze maja duzo znajomych bo są ,, fajni'' , a to nie prawda mają ich ponieważ maja kasę. Mają lepsze wejścia u tzw,,dilerów,, i łatwiej im się dostać do używek.
kolejnym argumentem jest nic nie warte życie ludzkie . Człowiek o bardzo niskim stanie finansowym jest gotowy wykonać zlecenie morderstwa choćby za 100 zł , a więc kolejnym planem zdarzeń po morderstwie będzie sąd i wyrok prawdopodobnie około 24 lat więzienia . a to nie uszczęśliwi sprawcy ...
Następnym argumentem jest to , ze w rodzinach bogatych często dochodzi do konfliktów gdy tych pieniędzy zaczyna brakować lub gdy chodzi o podział majątku , następują rozwody przeprowadzki i różne inne sytuacje.
Moim zdaniem pieniądze szczęścia nie dają lepiej żyć biednie ale z czystym sumieniem i godnie przede wszystkim. Pieniądze nie sa w życiu najważniejsze ważna jest miłość wiara i wartość życia ludzkiego .


prosze
2009-12-13T19:20:14+01:00
Teza: Pieniądze szczęścia nie dają

Pieniądze szczęścia nie dają jest to jedno z najpopularniejszych powiedzeń w Polsce. Wiele osób go używa chodź nie zawsze się z tym zgadza.
1 argument:
Pieniądze są ważne w życiu każdego człowieka. Dzięki nim zaspokajamy swoje potrzeby materialne. Ale zastanówmy się czy one sa NAJważniejsze? Wyobraźmy sobie taką sytuację. Mam bardzo dużo pieniedzy, na wszystko mnie stać. Otaczają mnie ludzie, których uważam za przyjaciół, ale do czasu. W pewnym momencie mojego życia straciłem wszystkie oszczędności. I nagle wszyscy "przyjaciele" odwrócili się ode mnie. Zostałem sam. Czy ta sytuacja nie jest nam znana? Morał wypływający z niej jest taki, że lepiej jest mieć mało pieniędzyi prawdziwych przyjaciół, niż mieć masę pieniędzy i ludzi, których mozna spokojnie nazwać hienami, które żerują na dorobku mojego życia i którzy liczą na to, że będą z toba chodzili na imprezy, że pozycza od ciebie kilka stów i nie oddadza bo po co?
On ma tyle pieniędzy, ze to 300 czy 500 zl nie zrobi mu roznicy.

2 argument
Kolejnym argumentem potwierdzającym moją tezę jest to, że każdego człowieka prędzej czy poźniej dopadnie śmierc. Kazdy z nas umrze. Pomimo tego ze bedziesz mial pieniadze i wiodl luksusowe zycie, w kazdym momencie mozesz spac ze schodow i skrecic sobie kark, mozesz wyjsc na ulice i potraci sie samochod, moze trafic cie piorun podczas burzy. I co wtedy?
Po co ci te pieniadze na co ci one sie przydadza w zyciu pozaziemskim? No po co? Po co?

3 argument
Za pomoca pieniedzy nie kupisz wielu rzeczy tj.:
zdroweie
milosc
talent
wiedzy
Zachorujesz na nieuleczalan chorobę, pieniądze cie nie ulecza.
Zakochasz się bez wzajemnosci, pieniądze nie sprawia ze osoba ktora kochasz odwzajemni twoje uczucia.
Bardzo będziesz pragnal umiec spiewac, ale niestety matka natura poskapila tym talentem i pieniadze ci go nie zapewnia.
Choćbys był bogaty, najbogatszy na swiecie to i tak aby zdobyc wiedze bedziesz musial sie uczyc. Pieniadze cie nie naucza niczego.