Odpowiedzi

2009-12-13T19:15:08+01:00
Uważam , że " Opowieść Wigilijna " jest fascynująca , ponieważ można się dowiedzieć jak lepiej żyć z innymi
Za najciekawsze wydarzenie uważam spotkanie Ebenezera Scrooge'a z duchem przyszłych świąt Bożego Narodzenia.
Była to ciemna zjawa. Gdy trzeci duch zjawił się u skąpca pokazał mu biedną rodzinę Boba Crachita. Było tam puste miejsce przy stole przy którym siedziałby mały Tim. Pokazał także mu trumne na której wisi napis Ebenezer Scrooge. Za tą trumną stoi tylko jedna osoba : jego siostrzeniec Fred. Bardzo żal mu się zrobiło wszystkiego. Posłał anonimowo pieczonego indyka do rodziny Boba. Bardzo zmienił swoje życie. Pomagał ludziom. Swojemu pracownikowi zwiększył pensję i dał dzień wolnego na spędzenie go z rodziną w Boże Narodzenie , które sam je obchodził z swoim siostrzeńcem.
Moim zdaniem Ebenezer bardzo zmienił swoje życie poprzez spotkanie się z duchami.
2009-12-13T22:16:49+01:00
"Opowieść" Wigilijna to książka napisana przez Karola Dickensa. Jest przedstawiana w wielu teatrach, puszczana w kinach oraz czytana na lekcjach języka polskiego.
Opowiada ona o pewnym mężczyźnie dla którego były bardzo ważne pieniądze. Nic poza tym nie uważał za ważne. Nie obchodził on świąt Bożego Narodzenia, ponieważ sądził, że jest to bezsensowne święto. Gdy zmarł jego wspólnik zaczął przywiązywać jeszcze większą wagę do pieniędzy. Jednak po jakimś czasie wracając do domu objawił mu się duch jego zmarłego współpracownika zakuty w kajdany. W ciągu kolejnych noc objawiały mu się kolejne duchy. Duch przeszłości, przyszłości i teraźniejszości.
Uważam, że ta książka jest bardzo ciekawa. Można z niej duzo wywnioskować, np. to, że święta są bardzo ważne w naszym życiu i nie wolno ich przegapić.