2.(tp) wybierz z prasy, tv, artykułów itp. teksty, ktore mówią o rożnego rodzaju przejawach zła na świecie : cierpieniu, katastrofach, wojne, glodzie . opisz te wydarzenia w swietle tego , czeko dowiedziales sie w rozdziale " rzeczywistosc zla i grzechu " ( podręcznik- religia dla II gimnazjum - Jezus drogą, prawdą i zyciem ) ale nie koniecznie musi byc z tego podrecznika po prostu zeby bylo troche opisane - niekoniecznie dlugo ale z sensem .
dalam duzo punktow wiec bardzo licze na wasza pomoc :)
bardzo pilne
z gory dzieki :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T23:00:20+01:00
Daje link do tej strony, jakbyś chciała zdjęcia. A pod spodem treść.

http://wiadomosci.onet.pl/2094914,12,wiemy__kto_dopadl_premiera_wloch_-_akt_terroryzmu__nienawisc,item.html

Wiemy, kto dopadł premiera Włoch - "akt terroryzmu", "nienawiść"

Premier Włoch Silvio Berlusconi został w Mediolanie zraniony w twarz miniaturką miejscowej katedry i odwieziono go do szpitala.
Zobacz dramatyczne zdjęcia! Premie Włoch we krwi.

Zatrzymany natychmiast sprawca napaści to 42-letni Massimo Tartaglia, który - jak ustalono - od 10 lat leczy się psychiatrycznie.

Do tego incydentu doszło na mediolańskim Piazza Duomo po wiecu partii Lud Wolności, na którym premier wygłosił ostre przemówienie polityczne, wymierzone w jego przeciwników. Gdy schodził z podestu, pod którym zebrała się grupa jego kontestatorów, został trafiony rzuconym w nim przedmiotem. Z ust popłynęła mu krew. Był cały czas przytomny.

Prezydent Giorgio Napolitano stanowczo potępił akt agresji wobec premiera. - Kieruję wyraźny apel o to, aby każdy spór polityczny i instytucjonalny rozstrzygał się w granicach odpowiedzialnej samokontroli i cywilizowanej dyskusji przy unikaniu wszelkich gwałtownych impulsów i spirali przemocy - wezwał prezydent.

- To był akt terroryzmu - oświadczył w reakcji na tę napaść minister do spraw reform, przywódca koalicyjnej Ligi Północnej Umberto Bossi.

W komentarzach do tego incydentu, który wstrząsnął klasą polityczną we Włoszech, przeważa przekonanie, że to rezultat klimatu, panującego w ostatnich tygodniach. - Słowa nienawiści stały się czynami - powiedział minister przemysłu Claudio Scajola.

Napaść potępiają zgodnie politycy koalicji i opozycji.

Atak na premiera potępił Watykan. Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi oświadczył, że to "bardzo ciężki i niepokojący fakt", który - jak podkreślił - stanowi "ryzyko przejścia od przemocy słów do przemocy czynów".http://biznes.onet.pl/gruzja-bomba-pod-gazociagiem,18491,3071813,1,news-detal


Mam nadzieje, że pomogłam:)