Odpowiedzi

2009-12-13T19:57:41+01:00
Do korzyści płynących z reklamy zaliczyć można m.in. kształtowanie postaw społecznych czy też powszechną informację o produkcie. Reklama odgrywa też ważną rolę w procesie wzrostu gospodarczego poprzez zdrową konkurencję. Dostarcza nam bowiem informacji o dostępie do nowych towarów i usług, jak i o ulepszeniu tych wcześniej dostępnych. W konsekwencji prowadzi to do wzrostu wydajności i spadku cen, sprzyjając tym samym postępowi gospodarczemu.
Jednak istnieją pewne zagrożenia płynące z reklamy...Odbiorcy narażeni są na swego rodzaju manipulacje, a także zwyczajne wprowadzenie w błąd. I tak zakupiony odplamiacz nie usuwa każdej plamy, tusz do rzęs nie wydłuża ich o 100%, a zaciągnięty niskooprocentowany kredyt ciągnie za sobą znacznie większe koszty niż zwykły kredyt. Często zdarza się, że reklamowane produkty nie spełniają oczekiwań klienta. Reklama często wzbudza nadmierne potrzeby konsumpcyjne, czyli po prostu przekonuje nas do zakupu tego co tak naprawdę nie jest nam potrzebne.
15 4 15
2009-12-13T19:57:31+01:00
Reklama jest pewnym zbiorem informacji, które mają pomóc konsumentowi wybrać określone dobro. Reklama jest to nic innego jak scena ( jeżeli mówimy o telewizji ), w której biorą udział ludzie, niekiedy również zwierzęta. Reklama zawsze pokazuje ludzi używających dany produkt w jasnym świetle. Są piękni, zazwyczaj bardzo dobrze ubrani, doskonale się wysławiają. Po prostu idealni i nieskazitelni ludzie. Używając reklamowanego przez siebie produktu stają się lepsi niż inni „szarzy użytkownicy” równoległych produktów innej marki.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T20:40:58+01:00
Pozytywne
-przyblizają nam produkt
-niewychodząc z domu wiemy ile kosztuje
-pokazuje nam zalety produktu
negatywne
-najczęściej niemówią o wadach
-przerywają filmy (wkużające:P
-nakłaniają nas zeby kupic jakis produkt którego niechcemy ponioewaz zawierają płapki filmowe które wpadają nam w oko i mamy hcęć kupienia tewgo za wszelką cene
15 3 15