Zadanie na podstawie książki "Antygona"

Antygona?Kreon? wybierz jednego z bohaterów i przedstaw jego rację w przemówieniu skierowanym do obywateli Teb. Przemówienie zacznij lub zakończ:
a) w imieniu Antygony:
-''W spół kochać przyszłam niewspółnienawidzić "
b) w imieniu Kreona:
-" Los mnie powalił pełen burz i lęków "

Proszę o szybkie rozwiązanie ci co nie wiedzą o co chodzi niech tego nie robią bo zgłoszę spam !

2

Odpowiedzi

2009-12-13T20:14:42+01:00
''W spół kochać przyszłam nie współnienawidzić " więc dlaczego za czyny dobre mam ponieść konsekwencje? toż to brat mój Polinejkes! jakże mogłabym pozwalać na bezczeszczenie jego zwłok? zastanówcie się czyż kazdy z Was nie postąpiłby na moim miejscu tak samo? jestem niewinna, bo czyniłam to w imię miłości. cenie normy moralne i ustanowione prawo, szanuję władcę mojego i jego słowa, ale wartości duchowe dla mnie to rzecz święta i nienaruszalna!
3 3 3
2009-12-13T20:17:46+01:00
W imieniu Antygony:
-''W spół kochać przyszłam niewspółnienawidzić "

Kochani obywatele !
Jestem tutaj po to ,aby wam powiedzieć że nie złamałam rozkazu Kreona , od tak sobie. Chcę powiedzieć że przyszłam poprosić króla o to aby uniewinnił mojego brata. Wiem , że za życia popełnił wiele błędów . Ale czy wy nigdy nie popełniliście czegoś , czego później pożałowaliście ? Zapewne zaprzeczycie ,ale ja wiem jedno : Nikt nie jest idealny. Każdy z nas popełnia błędy , jednak nikt nie chce się przyznać do tego . Wszyscy myślą że przyszłam wybłagać na kolanach u króla , uniewinnienie mojego brata . To nie prawda ! Ja jestem tu po to , aby przyznać się do błędu , który popełnił mój brat. Wiem że w życiu źle postąpił. Jednak uważam , że nawet osoba , która była w życiu łajdakiem powinna dostać drugą szansę i rozpocząć wszystko od nowa.
Dziękuję za wysłuchanie .
4 3 4