Mam zadanie z polskiego którego nie umię napisać proszę o pomoc.

Napiszę pracę na wybrany temat:
-Czy umiem sie cieszyć z drobiazgów?
-Czy potrafię myśleć pozytywnie nawet w trudnych sytuacjach?
-Czy doceniam to co mam?

Zadanie jest w podreczniku miedzy nami klasa 2 gim. strona 12.


PROSZĘ O POMOC BO NIE UMIĘ PISAĆ WYPRACOWAŃ!!!

1

Odpowiedzi

2009-09-09T10:45:26+02:00
Czy doceniam to, co mam?

Bardzo często ludzie nie dostrzegają tego, co mają. Nie zdają sobie sprawy jak ważne może być na przykład zwyczajne jedzenie czy nawet najmniejsze mieszkanie, w którym można się przespać i odpocząć. Większość ludzi zauważa to dopiero wtedy, gdy to traci i właśnie wtedy, niestety za późno pada pytanie: „Dlaczego nie doceniłem tego czego miałem”
Uważam, że często nie doceniam tego, co mam narzekając na coś lub nie szanując różnych rzeczy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których przypominam sobie jednak o tym, że mam wielkie szczęście mogąc pójść do sklepu i kupić sobie to, na co mam ochotę, w przeciwieństwie do wielu dzieci, których na to nie stać. Przypominam sobie jak często nie chciałem czegoś jeść, gdyż mi nie smakowało. Teraz myślę o ludziach, którzy nie jedzą, bo nie mają co a nie dla tego, że jest niedobre. Widzę takich ludzi na przykład siedzących na ulicy i proszących o pieniądze na chleb. Niestety i tacy ludzie często nie doceniają ludzkiej dobroci i denerwują się gdy da im się jedzenie a nie pieniądze. Dla mnie niektóre rzeczy takie jak komputer czy telefon komórkowy są codziennością, a biedni mogą o tym tylko marzyć, więc powinienem się cieszyć, że posiadam takie rzeczy. Niestety nie zawsze to doceniam niszcząc coś. Jadąc na wycieczkę czasami nie podoba mi się hotel lub uskarżam się na pogodę. Powinienem się jednak cieszyć, że w ogóle mogę tu być.
W wierszu Wisławy Szymborskiej pt. „W zatrzęsieniu” podmiot liryczny mówi nam, że należy się cieszyć nawet z tego, że jesteśmy tym kim jesteśmy, czyli ludźmi, a nie na przykład specjalnie hodowanymi na futro zwierzętami
Uważam, że często doceniam to, co mam i staram się o tym nie zapominać, lecz nie zawsze mi to wychodzi, ale gdy zdam sobie już z tego sprawę, staram się to jak najszybciej naprawić.

Przykładem potwierdzającym to stwierdzenie jest:
Cytat:
"Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy. "

Zastosowanie:
Cytat z utworu Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy", który w przepiękny sposób odkrywa przed nami nieszczęsne prawo świata - nic już się nie powtórzy. Każda chwila jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

pozdrawiam,
mam nadzieję że choć troszkę pomogłam...