Uzupełnij ...
Kondensator to układ dwóch ..... przedzielonych ...... Zadaniem kondensatora jest gromadzenie ...... elektrycznych. Podstawowym parametrem kondensatora jest ........ elektryczną. Pojemnością elektryczną nazywamy zdolność przewodników do ............. ładunków elektrycznych. Zależna jest ona od wielkości powierzchni ... ich wzajemnej odległości oraz od zastosowanego ...................Pojemnośc ..... jest tym większa, im większa jest powierzchnia jego ............... i im mniejsza jest odległośc między okładzinami. Jednostką pojemności jest ..... Oznaczany duża litera f. Jednostkami mniejszymi od farada są : .......................... Kondensator na skutek odizolowania od siebie ............. nie przewodi ............... stałego, a przewodzi jedynie prąd .........................................

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-13T21:03:25+01:00
Kondensator to układ dwóch przewodników (elektrody, opłatki, okładziny) przedzielonych dielektrykiem (materiałem izolacyjnym).
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T21:06:08+01:00
Kondensator to układ dwóch przewodników przedzielonych dielektrykiem. Zadaniem kondensatora jest gromadzenie ładunków elektrycznych. Podstawowym parametrem kondensatora jest ........ elektryczną. Pojemnością elektryczną nazywamy zdolność przewodników do ............. ładunków elektrycznych. Zależna jest ona od wielkości powierzchni ... ich wzajemnej odległości oraz od zastosowanego ...................Pojemnośc ..... jest tym większa, im większa jest powierzchnia jego ............... i im mniejsza jest odległośc między okładzinami. Jednostką pojemności jest Farad. Oznaczany duża litera f. Jednostkami mniejszymi od farada są : mikrofarady. Kondensator na skutek odizolowania od siebie ............. nie przewodi prądu stałego, a przewodzi jedynie prąd zmienny.

tak mi się wydaje ;)
1 5 1