Odpowiedzi

2009-12-13T21:13:29+01:00
Człowiek powinien dążyć do celu za wszelką cenę, ale w zależnosci od sytuacji.

Po pierwsze, milosc jest bardzo wazna wartoscia w naszym zyciu. Jezeli dwie osoby sie kochaja, to powinny dazyc do tego, by byc razem, tak jak Romeo i Julia, ktorzy dla milosci poswiecili swoje zycie. W takiej sytuacji postapili bardzo dobrze, gdyz bardzo sie kochali, a dzielily ich tylko sklocone rodziny. Dazyli do swojego celu, do swojego szczescia, ktorym byla niezwyciezona milosc.

Po drugie, powinnismy dazyc do celu, ale w taki sposob, aby nie ucierpieli na tym inni. W ksiazce Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna" Goplana wlasnie przez swoja milosc do Grabka zranila nieumyslnie wiele osob, poniewaz nie chciala, aby od niej odszedl i dazyla do tego, aby ja pokochal.

Nie powinnismy zapomniec o postawie Zygiera i wielu innych bohaterow w ksiazce Stefana Żeromskiego pt. "Syzyfowe prace". Bohaterowie dążyli do tego, aby przeszkodzic rusyfikatorom, ktorzy dzialali przeciwko Polakom, przeciwko polskiej kulturze. Bohaterom udalo sie obudzic w innych patriotyzm. Chlopcy byli wytrwalymi ludzmi, ktorzy robili wszystko, by zachowac choc czastke polskosci.

Reasumujac, powinnismy dazyc jak najbardziej do celu, ale w taki sposob, aby inni na tym nie ucierpieli.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T21:30:11+01:00
Obecny świat tak szybko gna do przodu, a nasze życie składa się z wielu wyborów i poświęceń. Życie człowieka składa się z dążenia do różnych celów. W dorosłym życiu czeka wiele problemów, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Dlatego postawienie sobie jakiegoś celu i ambitne dążenie do jego realizacji jest bardzo ważne. Doświadczenie, które zdobywamy w szkole, w domu będą przydatne w naszej przyszłości.
Ambitne dążenie do celu ma swoja wagę, ponieważ pokazuje, że bardzo zmobilizowany człowiek potrafi osiągnąć wiele. Człowiek taki potrafi być bardzo zdeterminowany i ufny w swoje możliwości.
Istnieje przekonanie, że jeśli człowiek czegoś pragnie i usilnie dąży to zostanie mu to dane. Mowa tutaj o marzeniach, które każdy ma, a realizacja ich daje wiele satysfakcji.
Wyznaczony cel to dopiero początek drogi, opartej na nadziei, a osiągniecie celu stanowi szczęście i satysfakcję. Człowiek doznaje wówczas dostarcza bardzo intensywnych uczuć. Natomiast pierwszy etap daje zazwyczaj mniej intensywne, ale zawsze pozytywne długotrwałe uczucia oparte o nadzieje. Im trudniejsza droga do osiągnięcia celu tym milszy sam cel.
Oczywiście w drodze do celu nie możemy zapominać o swoim człowieczeństwie. Bo często bywa tak, że osoba stawia sobie za cel osiągnięcie najwyższego możliwego dla niej stanowiska w firmie i zmierza w tym kierunku, eliminując każdego po kolei.
6 4 6