PROSZĘ !!! pomocyy ...
musze jeszcze dziś napisać list :(
zadanie ;
napisz list w imieniu Jacka Soplicy do Ewy Horeszkówny
(po wyjeździe z kraju) >to jest z "Pana Tadeusza"<

to trzeba napisać w pierwszej osobie i to trzeba się wytłumaczyć z tego dlaczego Jacek (JA - w liście) opuścił kraj ; usprawiedliwić się ... | BARDZO PROSZĘ O POMOC .. to jeszcze dziś muszę zrobić
(list na 1 stronę w zeszycie .. nie zbyt długo i nie zbyt krótki.. i nie musi być genialny ten list oby jak najszybciej)
PROSZĘ !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T21:55:08+01:00
Ukochana Ewo !


Pisze do Ciebie ponieważ chcę się wytłumaczyć,dlaczego tak nagle opuściłem kraj.Na samym poczatku mego listu chcę zaznaczyć , że bardzo Cię kocham i właśnie ta miłośc była bezpośrednią przyczyną mojego nagłego wyjazdu z Rzeczypospolitej.Wyjechałem ponieważ poczułem się upokorzony - podano mi czarną nalewkę , pozatym Ty najdroższa dałaś mi przysłowego kosza , a ja tak bardzo Cię kocham. Postanowilem wyjechać , aby zapomniec o upokorzeniu , a także o Tobie. Nadal nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie,cały czas o Tobie myśle , ale Ewuniu nie obwiniaj się - to nie twoja wina , tylko moja.Teraz jakoś dochodze powoli do siebie,zaczynam powoli,powoli zapominać o milości do Ciebie , ale uwież mi nie jest to łatwe. Wyjechałem też dlatego , że pragnę zmienić swoje życie na lepsze.Chcę zostać prawdziwym polskim patriotą i przede wszystkim dobrym,wartościowym człowiekiem.

Jacek Soplica

licze na NAJ
3 4 3
2009-12-13T21:59:41+01:00
Wrocław,20.11.2009 rok
Witaj Ewo !
Dziękuję za Twój ostatni list, chociaż nie był on zbytnio miły. Jeszcze przed jego dostaniem nie powiedziałbym Ci dlaczego opuszczam nasz kraj,ale powiem.
Jak zapewne wiesz moja siostra Marika jest ciężko chora na raka. Lekarze w Polsce nie dawali jej szans na przeżycie. Mama się załamała i znalazła na internecie klinikę w Stanach Zjednoczonych.Klinikę , która leczy z powodzeniem takie "beznadziejne przypadki" jak moja siostra. Teraz będziemy mieszkać tutaj , bo Marika jest zapisana na roczną kurację.
Wiesz, że tu nawet nie jest tak źle? Mam już nawet koleżankę, która też wyjechała z Polski.Nazywa się Nikola i ma 15 lat. Teraz muszę kończyć list , ponieważ trzeba pomóc mamie.


Jacek

PS
Nie zapomnij pozdrowić swoich rodziców.
2 3 2