Odpowiedzi

2009-12-14T13:18:21+01:00
Wystawa w Berlinie: Taswir

Jeszcze do 18 stycznia można obejrzeć w berlińskim Martin-Gropius-Bau niezwykle ciekawą wystawę Taswir – Pictorial Mappings of Islam and Modernity zorganizowaną przez Berliner Festspiele.
Wystawa opiera się na prezentacji sposobów realizacji typowych cech sztuki muzułmańskiej w pracach współczesnych twórców. Jest to świeże, współczesne podjęcie tematów i środków, jakie muzułmańscy artyści wykorzystywali od wieków.
2009-12-14T13:19:38+01:00
1)Zhang Yimou przygotowuje się do realizacji kolejnego filmu, w którym wystąpi jeden z czołowych gwiazdorów Hollywood.
Bohaterkami obrazu będzie 13 kobiet zmuszonych do prostytucji, ukrywających się w kościele w Nanjing, miejscowości wypełnionej przez chińskich uchodźców.
2)48-letnia finalistka brytyjskiej edycji programu "Mam talent!" zawdzięcza sukces debiutowi "I Dreamed A Dream".
W tym tygodniu w Top 10 albumowych bestsellerów zabrakło nowości.
W zestawieniu singli najlepiej radzi sobie Lady GaGa z hitem "Bad Romance" pochodzącym z wydawnictwa "The Fame Monster".
3)Jak donosi magazyn "Party", powrót Kasi Cichopek do "Tancerzy" nie został jeszcze potwierdzony. "Przypomnijmy: kiedy Kasia Cichopek zaszła w ciążę, jej bohaterka - Klaudia - została "wysłana" przez scenarzystów do Włoch. Jej miejsce zajęła Jowita grana przez Violettę Arlak."
4)Natasza Urbańska współpracuje z Jimem Beanzem
Jim Beanz, światowej sławy producent, który nagrywał muzykę dla Nelly Furtado, Shakiry, Timbalanda, Whitney Houston i Britney Spears zaprosił do współpracy Nataszę Urbańską.
5)Zrealizowany przez TVP serial "Dom niespokojnej starości" czeka na emisję od czterech lat - wyliczył "Super Express", zastanawiając się, co jest tego powodem.