Odpowiedzi

2009-12-14T14:59:38+01:00
Miłosć romantyczna jest taką miłością kiedy jest ona prawdziwa.
Przykład takiej miłosci widzimy np. w dramacie Williama Szekspira pt..Romeo i Julia". Jest to chyba tekst znany przez wszystki. Jest On niezwykle ujmujący. Opowiada o losach zakochanej pary i o ich wielkiej miłości. pokazuje jak trudno było im żyć dyż wszyscy z ich rodzin byli temu uczuciu od początku przeciwni. Romeo należał do rodu Monetkkich a Julia Kapulettów. Całe rodziny od dawien dawna zyły ze sob w ciągłej kłutni. Wile osób z ich bliskich starciło z.ycie w tym bezsensownym sporze. Para bohaterów wzieła nawet potajemnie ślub bo tak wielka była ich miłość ku sobie. Niestety rodzice Julii znaleźli dla niej męża i w przed dzien ślubu Julia wypiła truciznę aby nie wyjść za mąż za księcia. Romeo był w tym czasie z powodu wygnania w Montuii i nie wiedział o tym co się dzieje. Gdy poróci zastał przy grobie Swej ukochanej Parysa jej nie doszłaego męża i zabił go gdyz chciał się dostać do JUlii. Gdy zobaczył ja martwą popełnił samobujstwo. W tej chwili JUlia przebudziła się i zobazcyła Romea leżącego koło niej dxgnęła się sztyletem. Tak oto para małżonków zginęła przez kłótnię rodziców.
Była to tak zwana zakazana miłość. Romantyczna natomiast jest dzięki temu gdy Bohaterowie poznawali się. Była to scena balkonowa gdy mówili do siebie tak słodkim głosem i słowami pełnymi miłości. Można było w tej czułosci utonąć. Romeo mówił do Julii poezją i przyrównywał do rzeczy tak pięknych, które nie śniły się nikomu. Wogóle można powiedziec ze cały utwór jest napisany romantycznym językiem.
Tak otokojarzy mi się miłość romantyczna. POnad to uważam też, że była to najbardziej romantyczna para w calej literaturze poznanej prze ze mnie.


Mam nadzieję ze się przyda. Według mnie jest to najlepszy przykład miłosci romantycznej ale ty sam to oceń... ;P
^^;*
2 3 2