Odpowiedzi

2009-12-14T14:58:32+01:00
Matka Aurelii jest matką niepozwalającą dziewczynce się rozpuścić.Chociaż jest dobra,Aurelia uważa,że jest niedobra dla niej.Wolała by mieć inną mamę,która by ją rozpuściła.
Aurelia jest bardzo młodą dziewczynką.Lubi psocić.Często kłóci się ze swoją matką.Dziewczynka ukrywa przed mamą Pieska-swoją ulubioną maskotkę,którą matka Aurelii schowała,ponieważ przez nią jej córeczka cały czas śliniła kciuk.
5 4 5
2009-12-14T15:01:19+01:00
Aurelia Jedwabińska jest główną bohaterką książki "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz.
Dziewczynka ma ok. 6lat. Aurelia - Genowefa - jedyna córka Ewy i Eugeniusza Jedwabińskich. Pozostawiana przez zapracowanych rodziców pod opieką sąsiadki zainteresowanej tylko pensją za nadzór nad dziewczynką.Matka pedagog,ojciec intelektualista.Rodzice rzadko bywali w domu.Aurelia była szczerbata,miała czarne włosy,ciemne oczy przypominające "czarne wiśnie".Zabawna dziewczynka o malinowych rumieńcach.Ubrana dość ciekawie,zadbana.Nosiła lakierowane buciki,czerwony płaszczyk i berecik.
Mimo swoich 6-ciu lat była osóbką dość rezolutną i towarzyską.Radziła sobie w każdej sytuacji. Chodziła do ludzi zupełnie jej obcych na obiady.Dzięki swojej odwadze zdobywała zaufanie wśród ludzi. Chcąc mieszkać w normalnej,kochającej się rodzinie zdobywała się na wiele.Była samodzielną i śmiałą osobą.Świadczą o tym jej wędrówki.Ciekawska i szczera wypytywała o wszystko,a kiedy coś usłyszała powtarzała w nieoczekiwanych momentach.Działo się tak np. gdy usłyszała miłosne wyznanie Sławka do Idy.Od tamtej pory obojga z osobna peszyła przed całą rodziną.
5 4 5