Prosze o szybkie rozwiązanie!!!
Ułórz opis obrazu któłry ma zawierać tytół,autora.temat obrazu,rodzaj,opisanie pierwaszego planu, drugiego planu, tło, poszczególne elementybarwa,kształt i moja ocena obrazu.
Pilne, potrzebuje na jutro .
prosze o szybkie rozwiązanie
Dzięki wielkie!!!

2

Odpowiedzi

2009-12-14T15:19:17+01:00
Tytuł : "Stygmatyzacja św. Franciszka"
Autor: Giotto di Bondone (czytaj: Dżiotto di Bondone)
Temat obrazu: Jak św. Franciszek został świętym?
Rodzaj: Religijny
Opis: Aurola wokół głowy św. Franciszka oznacza, ze został on juzzż świętym. Promienie z ran Jezusa trawfiają w rany św. Franciszka. Św Franciszek z ufnością patrzy w stronę Jezusa. na pierszym planie widać św. Franciszka i Jezusa, a w tle widzimy Przyrodę i kościół. Obraz jest przedstawiony w jasnych barwach.

Moje zdanie: Obraz przedstawia wielkiego człowieka, który przez trudności spotkał się z Jezysem i stał się świętym. Kochał przyrodę i kwaity i myślę, że zsłużył na miano świętego ! ;D


Proszę o naj ;)1 1 1
2009-12-14T15:28:03+01:00
Obraz Vincenta Van Gogha ,,Słoneczniki" namalowany został w sierpniu 1888 roku. Tematem obrazu jak mówi sam tytuł są słoneczniki umieszczone w wazonie. Dzieło to zostało wykonane farbami olejnymi a jego wymiary to 91 cm x 72 cm. Na pierwszym planie autor umieścił słoneczniki w wazonie zaś na drugim jak można przypuszczać , ścianę i stół. Tło obrazu nie jest stonowane i spokojne, jednakże dopełnia ono kompozycje całego obrazu i urzeczywistnia go. Na obrazie dominuje barwa zółta i pomarańczowa, dostrzega sie tam jednak również kolor niebieski i zielony. Kształty na obrazie są nieregularne, wykazują one jednak pewne podobieństwo do siebie. Moim zdaniem obraz mimo iż uznawany jest za dzieło malarskie nie powinien równać się np. z Mona Lisą , gdyż gołym okiem widać różnicę między tymi dwoma obrazami.
2 1 2