Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:04:34+01:00
Ja omawiałam tą lekturę w tamtym roku i dostałam 5 z charakterystyki.

[akapit] Ebenezer Scrooge mieszkaniec Londynu, jest bohaterem opowieści angielskiego pisarza Karola Dickensa pt,,Opowieść Wigilijna" .
[akapit] Ebenezer miał srebrzyste włosy, które rosły na brodzie, brwiach oraz głowie. Długi i ,,szpiczasty;; nos widniał nad sinymi i wąskimi wargami. Bohater był starym człowiekiem z zgrzytliwym głosem oraz zaczerwienieniem wokół oczu
[akapit] Jego niesympatyczny wygląd, zacięty wyraz twarzy odzwierciedlał podły charakter. Bohatera cechował wyjątkowy brak życzliwości dla ludzi np. gdy odmówił wspomożenia biednych twierdząc, iż ma własne problemy. Brakiem szacunku okazał się też wobec swego pracownika Boba. Nie chciał płacić na lepsze warunki pracy, dlatego mężczyzna pracował w zimnie i ciemnościach.
[akapit] Scrooge nie znosił ludzi, ponieważ wydawało mu się , że każdy chce pozbawić go jego pieniędzy, a miłość do brzęczących monet była miłością jego życia. Słowa te odzwierciedla sytuacja, gdy Ebenezer sam sobie skąpi pieniędzy, albowiem boi się o ich utratę. Dobrym przykładem jest również fakt, iż bohater nie wyczuł potrzeby, aby pomóc swej ubogiej rodzinie w organizacji Świąt Bożego Narodzenia.
[akapit] Jego stosunek do świąt Bożego Narodzenia nie jest dobry, albowiem bohater uważał je za głupstwo. Dowodzą to jego słowa,Wesołych Świąt wujaszku niech Bóg ma Cię w opiece[...]Hm-mrukną Scrooge-bzdura;;
[akapit] Ebenezer po wizycie duchów nie zmienił swego wyglądu zewnętrznego, lecz zmianie podległ charakter.Scrooge lepiej traktuje swego pracownika boba. Daje mu podwyżkę i dzień wolny od pracy i dużego indyka. Zachowanie zmieniło się w stosunku do siostrzeńca przychodząc na świąteczny obiad. Pomógł również dając pieniądze wonotariuszom, którzy zbierali pieniądze dla biednych.
[akapit] Dawna słabość do pieniędzy już znikła. Taki sam koniec spotkał niechęć do Bożego Narodzenia. Ebenezer obiecał poprawę,,Czcić odtąd będę Boże Narodzenie i czynić dobro nie tylko w tym jednym dniu...;; . ,,Wszyscy przyznawali, że nikt tak nie święcił Bożego Narodzenia jak Ebenezer Scrooge".


Liczę na naj

pozdrowionka;********

nie martw się to nie z neta, ani z książki.

są tu 3 cytaty
4 3 4