Odpowiedzi

2009-12-17T15:51:45+01:00
Dnia 14.12.2009r. (poniedziałek)
Z świata
USA: Najtrudniejsza decyzja Obamy
Prezydent USA Barack Obama za najtrudniejszą decyzję podjętą od czasu wprowadzenia się do Białego Domu uznał zwiększenie amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o 30 tysięcy żołnierzy
Poważnie zraniony Berlusconi trafił do szpitala


Premier Włoch Silvio Berlusconi, zraniony w niedzielę w twarz w Mediolanie, nie będzie operowany, ale pozostanie w szpitalu co najmniej 48 godzin. Takie informacje podał osobisty lekarz szefa włoskiego rządu Alberto Zangrillo.
Z kraju
Sędzia TK Wyrzykowski nie jest "kłamcą lustracyjnym"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosław Wyrzykowski złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie. Według sądu, nie miał on obowiązku wykazywać w oświadczeniu, że wykładał w latach 70. w Wyższej Szkole Oficerskiej MSW w Legionowie. IPN zapowiada apelację od wyroku.
Afera LFO: W. Kaczmarek będzie ponownie sądzony

B. minister gospodarki w rządzie SLD Wiesław Kaczmarek będzie ponownie sądzony w ubocznym wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza. W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację prokuratury i uchylił uniewinniający Kaczmarka wyrok sądu I instancji.
Dnia 15.12.2009r. (wtorek)
Z świata
Afganistan: Samobójczy zamach w Kabulu
Co najmniej cztery osoby zginęły we wtorek w zamachu samobójczym w centrum Kabulu - poinformowały afgańskie siły bezpieczeństwa. Kamikadze wysadził się w powietrze w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi.
Kuba: Fidel Castro krytykuje Obamę
Przyjazny uśmiech i afroamerykańskie oblicze prezydenta USA Baracka Obamy skrywają prawdziwe, złowrogie zamiary Waszyngtonu wobec Ameryki Łacińskiej - ocenił w poniedziałek były kubański przywódca Fidel Castro, który jeszcze do niedawna przychylnie wypowiadał się o gospodarzu Białego Domu


Obama wierzy w porozumienie w Kopenhadze
Prezydent USA Barack Obama wierzy, że w Kopenhadze podczas szczytu ONZ poświęconego redukcji gazów cieplarnianych osiągnięte zostanie porozumienie w sprawie zmian klimatycznych - poinformował Biały Dom
Z kraju
Komisja: Jest decyzja ws. Kempy i Wassermanna
Hazardowa komisja śledcza zdecydowała we wtorek o wezwaniu na świadków posłów PiS: Beaty Kempy oraz Zbigniewa Wassermanna, wyłączonych z jej składu na początku grudnia. Nie wiadomo jednak, kiedy mieliby oni zostać przesłuchani, bo zasiadający w komisji posłowie PO chcą najpierw otrzymać dostęp do informacji ściśle tajnych.
Dnia 16.12.2009r. (środa)
Z świata
Nowe dowody osobiste zinformatyzują Polskę
Z dala od politycznego zgiełku rząd Tuska szykuje prawdziwą rewolucję: elektroniczne dowody tożsamości. Dowody przyszłości mają pomóc Polsce gonić szybko rozwijający się świat oraz odmienić nasze urzędy - pisze "Metro"

Polski kierowca skazany za śmiertelny wypadek
Na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności został skazany Polak, który spowodował śmiertelny wypadek jadąc po złej stronie jezdni - informuje Goniec.com.
Z kraju
Tusk: Nie można bronić zachowań Piesiewicza
Premier Donald Tusk powiedział, że nie można bronić zachowań senatora PO Krzysztofa Piesiewicza, bo - jak podkreślił - "są one nie do obrony". Prokuratura chce postawić Piesiewiczowi zarzuty m.in. posiadania narkotyków. Senator zawiesił we wtorek członkostwo w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej.
Fala mrozów nadeszła. Będzie sypać trzy dni
Zima w pełni - mróz chwycił i tak łatwo nam nie odpuści, pada śnieg, a na drogach jest ślisko. W ciągu najbliższych dni ma być jeszcze zimniej, ale na szczęście na święta przyjdzie odwilż