Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:31:46+01:00
Prokuratura w Ulm w Niemczech prowadzi śledztwo w sprawie informacji, jakoby oskarżony o zbrodnie wojenne John Demjaniuk miał w 1947 r. rozmyślnie przejechać człowieka samochodem - podał niemiecki dziennik "Bild".
Doniesienia te potwierdził agencji dpa rzecznik prokuratury Michael Bischofberger.

Po II wojnie światowej Demjaniuk pracował w Niemczech jako kierowca u aliantów. Według gazety ofiara, która zginęła pod kołami samochodu Demjaniuka, była narodowości żydowskiej. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Przed sądem w Monachium toczy się proces przeciwko 89-letniemu Demjaniukowi, który oskarżony jest o pomoc w zamordowaniu 29 700 Żydów w hitlerowskim obozie zagłady w Sobiborze w 1943 r. Według prokuratury pochodzący z Ukrainy mężczyzna był
1 2 1
2009-12-14T16:33:37+01:00

Amerykańscy żołnierze już się pakują
Amerykanie nie marnują czasu. Jeszcze w tym tygodniu do Afganistanu przyjadą pierwsi z 30 tysięcy dodatkowych żołnierzy. Kilkanaście dni temu o wysłaniu posiłków zdecydował prezydent Barack Obama.
Gaz stop. Powód - bomba
Rosja wstrzymała dostawy gazu do Armenii, swojego najwierniejszego sojusznika na Zakaukaziu. Powodem zatrzymania pracy gazociagu jest, jak podały władze, bomba.

Katalonia wyrywa się do niepodległości
Katalońscy nacjonaliści mogą mieć mieszane uczucia. Co prawda w zorganizowanym przez nich niepodległościowym "referendum" blisko 100 proc. opowiedziało się za suwerennością hiszpańskiej prowincji, lecz frekwencja głosowania była daleka od zadowalającej.