Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:36:45+01:00
Heh xD To samo mam na l. wych :D
Hazard
-uzaleznia,
-prowadzi do klesk /smierci/samobojstwa/ osoby przegrane,
-kary,
-mozna sie wzbogacic kosztem innych...
TV
~~~ Długie i bliskie przesiadywanie przed telewizorem i tego typu urzadzeniach powoduje liczne uszczerbki na zdrowiu:
np. wada wzroku... skrzywieie kregosłupa dotyka wielu z nas siedzacych w nie właściwej pozycji przed TV.
Wysokie rachunki, opłaty za użytkowanie TV.....
Net
Jednym z plusów jest fakt, iż pomaga on w nauce. Nie wychodząc z domu możemy korzystać z wielu encyklopedii, słowników i programów edukacyjnych oraz wielu innych pomocy naukowych. Możemy łatwo i szybko uzyskać pełno informacji nam potrzebnych, bez przesiadywania godzinami w bibliotekach. Ważnym faktem przemawiającym za internetem jest to, iż osoby niepełnosprawne mogą bez narażania się na niewygody związane z transportem czy wejściem do danego budynku, zrobić zakupy, zapłacić rachunki za mieszkanie czy telefon.Z pewnością ważne są dla nich apteki wirtualne, gdzie mogą zakupić potrzebne im lekarstwa.Kolejne „za” to możliwość poznawania i porozumiewania się z innymi ludźmi na całym świecie, za pomocą poczty elektronicznej lub różnego rodzaju czatów. Udając się w podróż, możemy odszukać interesujące nas np. miasto na stronach internetowych, które przedstawią nam plan miasta jak również hotele, banki czy restauracje itp. Nieznajomość otoczenia nie sprawi nam np. na wakacjach żadnego problemu. Pierwszym z minusów internetu to strony nie przeznaczone dla dzieci, gorszące rysunki natrętnie pokazują się, co chwila, mimo że przeciętny wiek internauty jest niewielki. Na popularnych czatach roi się od pedofilii i innych zboczeńców. Ale pozwólmy naszym pociechom korzystać z tego wynalazku, starając się im tłumaczyć jak mają korzystać z internetu. Ważnym minusem są wymagania sprzętowe,gdyż wielu z nas po prostu nie stać lub nie umiemy posługiwać się komputerem. Komputer często staje się też źródłem uzależnienia. Wielu ludzi bardzo długo przesiaduje przed monitorem komputera zaniedbując swój czas, rodzinie i przyjaciół. Innym minusem przesiadywania przed komputerem jest zagrożenie różnymi chorobami. Wiele osób ma kłopoty ze wzrokiem i kręgosłupem. A wystarczy umiejętnie i rozsądnie korzystać z internetu, aby nie nabawić się choroby lub nie uzależnić od niego. Nie da się też ukryć, że można złapać wirusa komputerowego, choć nie stwarza to bariery strachu, ponieważ jest mnóstwo programów zabezpieczających nasze komputery przed nie przyjacielem z sieci. Kolejny ważny minus to, że organizacje terrorystyczne mogą werbować nowych członków, gdyż każdy praktycznie jest w nim anonimowy, i pozostają one bez karne. Kilka lat temu pewien nastolatek skonstruował bombę i zabił wielu ludzi. Informacje jak ją zbudować znalazł w Internecie. Lecz anonimowość nie jest wykorzystywana tylko przez złych ludzi. Często pomaga ona ludziom wstydliwym wypowiedzieć się na stronie internetowej nie ujawniając swego nazwiska.
Podsumowując, Internet ma wiele plusów jak i wiele minusów.
TElefonia
Gry
Muzyka /na słuchawki/
itp ;)
3 1 3
2009-12-14T16:51:45+01:00
Zagrożenia ekologiczne.
Od lat działają organizacje ekologiczne, opracowywane są programy naprawy, rozwijana jest działalność wychowawcza i propagandowa, wydawane przepisy prawne. Czasem ekologiczne partie polityczne, [tzw. "Zieloni"] wchodzą w skład parlamentów a nawet rządów.
Głód.
W Polsce też spotykany, lecz najczęściej w Afryce. Wiadomo, że dla każdego jest niemiło odczuwać niedobór pożywienia.
Bezrobocie.
Ludzie tracą dach nad głową.Już nie mają swojego dobytku, a przecież włożyli w nie dużo pracy. Tracą wszystko na co pracowali całe swoje życie.
2 3 2