Odpowiedzi

2009-12-14T16:39:38+01:00
1. "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"
Ludzie podróżują, poznają nowe miejsca, wałęsają się po świecie. Każdy gdzieś goni, szuka szczęścia, nie może znaleźć swego miejsca. W pewnym momencie naszego życia stajemy przed pytaniem: dokąd idę? W poszukiwaniu odpowiedzi powracamy do korzeni, do domu.
2. "Warto czytać książki"
Współczesny świat posługuje się obrazami. Zewsząd otaczają nas reklamy i ilustracje. Wielu ludzi zapomina o tak ważnej wartości, jaką jest książka.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:43:32+01:00
Chciałabym uzasadnić tezę, której treść brzmi:
"Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"
Uważam, że dom jest miejscem, w którym się wychowujemy od małego, dorastamy w nim, w końcu, gdy stajemy się dorośli, opuszczamy go. Jest to miejsce, w którym czujemy się najlepiej, mamy dach nad głową, a więc zapewnione bezpieczeństwo. Gdy jesteśmy poza domem, możemy momentami czuć się nieswojo lub obco. W domu robimy to, co chcemy, nie mamy żadnych ograniczeń. Jest to także miejsce, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ spędzamy w nim większość życia...
... rozwiń to jakoś, na przykładzie tego, co napisałam powyżej :)

Czy warto czytać książki? To pytanie zapewne zadajemy sobie często. Moim zdaniem warto czytać książki, ponieważ poszerzamy wtedy zasób naszego słownictwa. Uczymy się przy tym także poprawnej pisowni oraz dowiadujemy się ciekawych rzeczy. Pracuje wtedy też nasza wyobraźnia. Wyobrażamy sobie różne rzeczy, polepszamy pracę naszej wyobraźni.

I dopisz jeszcze kilka przykładów.

Powodzenia ! :D