Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:57:21+01:00
,, Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Jest to stwierdzenie czy prawda oczywista? Czy przyjaźń jest nam potrzebna? Czy dzięki przyjaźni zyskujemy nowe wartości? Co będzie jak przyjaciel nas zawiedzie? Kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem? Pytania te są najczęściej zadawane w naszej podświadomości, postaram się udowodnić, że przyjaźń człowiekowi jest potrzebna, a nawet konieczna.
W pierwszym argumencie chciałabym się powołać na słowa nie znanego artysty ,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać” .Ten cytat idealnie charakteryzuje trudne sytuacje w których prawdziwi przyjaciele pomogą nam. Uważam że często w kłopotliwych sprawach przyjaciel będzie najlepszym powiernikiem, ponieważ wysłucha nas i będzie starał się zrozumieć nasze poglądy w tej sprawie.
W kolejnym argumencie chciałabym przetoczyć pewne tureckie przysłowie ,, Kto szuka przyjaciele bez wad, sam zostaje bez przyjaciół”. Przyjaźń polega właśnie na akceptowaniu niedoskonałości drugiego człowieka. Przyjaciel to ktoś dla kogo nie musimy się zmieniać , po prostu jesteśmy sobą, możemy się przed nim otworzyć.
Następny argument nie wątpliwe związany jest z wymogami jakie stawia przed nami przyjaźń. Można ją porównać do kontraktu, lub umowy wiązanej, ponieważ działa w obie strony, pewien człowiek powiedział „Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela”. Polega ona na odwzajemnieniu, i od razu na myśl przychodzi nam jedno z polskich przysłów Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, w przyjaźni jest identycznie.
Trzecim argumentem na potwierdzenie tezy może być z pewnością stwierdzenie że z przyjacielem jest się na dobre i na złe. Są takie dni w których świetnie się bawimy chodzimy na różne imprezy i miło spędzamy wolny czas, wygłupiamy się. Jednak życie nie jest bajką i zdarzają się sytuacje które nie dają nam uśmiechu na ustach. Przyjaciel jest z nami kiedy się śmiejemy i jesteśmy smutni.
Kolejnym argumentem mogą być przykłady przyjaciół z literatury. W książce ,,Chłopcy z Placu broni” możemy wyróżnić takie postacie jak Boka i Nemeczek. Bohaterowie tej książki często spędzali czas na przeróżnych zabawach, lecz w obliczu choroby także byli razem. Kolejnym przykładem mogą być takie pary jak Mary i Colin, oraz Ula i Zenek.
Czwarty z kolej argument związany będzie z słowami Albana Goodier, które mówią :"Przyjaciel to ten, kto przychodzi, gdy cały świat odchodzi.". Cytat ten obrazuje ważną cechę przyjaźni, czyli pomaganie sobie w potrzebie. Znajomych ma się dużo, a przyjaciół dwóch albo trzech. Przyjaciel charakteryzuje się właśnie bezinteresowną pomocą, o każdej porze dnia ni nocy. Zawsze możemy na niego liczyć.
1 5 1