Na podstawie tekstu napisz krótką notatkę o tym, co się wydarzyło. Udziel w niej odpowiedzi na pytania: kto i co zrobił? gdzie? kiedy? z jakiego powodu?
Pisz zwięźle i rzeczowo
Zapisujesz WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE treści w sposób uporządkowany, z akapitami Twoja wypowiedz ma charakter informacji, odpowiadasz na pytania kto i co zrobił? gdzie? kiedy? z jakiego powodu?

Tekst.

Na 10 lutego zaplanowano uroczyste otwarcie szkolnego lodowiska. Łukasz nie mógł się już tego doczekać. Dzień przed imprezą pobiegł zobaczyć, czy wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych łyżwiarzy. Po drodze spotkał Marcina.
- Cześć, Marcin. Gdzie się tak śpieszysz?
- Muszę wracać do domu. Jestem cały przemoczony i robi mi sie zimno.
- A co się stało?
- Razem z Jarkiem i Pawłem wylewaliśmy wodę na lodowisko i pech chciał, że kiedy już kończyliśmy, pękł wąż. Akurat ja go trzymałem i cały jestem mokry.
- Może pomogę Jarkowi i Pawłowi?
- Dzięki. Mieliśmy szczęście, bo akurat najechał pan Kowalski, wiesz, ten który pracuje w straży pożarnej. No i okazało się, że miał w samochodzie taką specjalną taśmę do uszczelniania. Na pewno juz naprawili wąż i dokończyli wylewanie wody. Ale jutro będzie jazda! Szykuj łyżwy!
- Fajnie. A ty biegnij do domu, bo się przeziębisz.


Licze na dobrą prace. xd

1

Odpowiedzi

2009-12-14T17:13:33+01:00
10 lutego odbędzie się uroczyste otwarcie szkolnego lodowiska. Łukasz czekał na to wydarzenie. Dzień przed otwarciem pobiegł zobaczyć, czy prace odbywają się zgodnie z planem i po drodze spotkał Marcina, który był cały mokry. Okazało się, że wąż, którym wraz z Pawłem i Jarkiem wylewali wodę na lodowisko pękł. Łukasz chciał pomóc kolegom. Po chwili jednak nadjechał pan Kowalski, który pracuje w straży pożarnej, miał on ze sobą taśmę do uszczelniania i nią chłopcy naprawili wąż i wylali potrzebną ilość wody na lodowisko.
58 4 58
fajnie tylko zdania nie zaczyna się od liczby :)