Odpowiedzi

2009-12-14T17:12:50+01:00
Pragnę, aby rodzina, którą w przyszłości założę, była szczęśliwa, szczera, żyjąca w miłości, pomagająca sobie. Myślę, że wielu ludzi ma też takie pragnienie, ale nie wszyscy potrafią je realizować.
Przykładem dobrej i szczęśliwej rodziny są aktorzy w filmie „Rodzina Zastępcza”. Tutaj wszyscy są szczęśliwi, gdy się razem bawią, gdy są razem, pomagają sobie wzajemnie, szczególnie w trudnych sytuacjach. Panuje tutaj spokój i opanowanie.
Następnym przykładem życzliwej i pomocnej rodziny, na której mógłbym się wzorować, są bohaterowie książki A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. W domu „Zośki” panowała kultura i mocna więź między jej członkami. Wielka miłość objawiała się pomocą i życzliwością. Rodzice dawali synowi ciepły posiłek, dach nad głową, pieniądze i codziennie ciepły posiłek. Syn darował im radość z ocen w szkole i pomagał im w gospodarstwie i poza nim.
Obserwując domy wokół, podoba mi się również rodzina Michała. Panuje tutaj spokój, zgoda, wszyscy się nawzajem rozumieją i szanują. Potrafią się razem bawić, a w trudnych sytuacjach zawsze sobie pomagają. Miłość buduje tą grupę, dlatego jest to rodzina szczęśliwa.
Kochająca grupa najbliższych osób daje człowiekowi poczucie radości i bezpieczeństwa. Mając dla kogo żyć, jesteśmy lepsi i bardziej szczęśliwi. Człowiek, który znajduje miłość i pokój w rodzinie tworzy dobrą atmosferę. Od dobrej rodziny wiele zależy.
2 2 2
2009-12-14T17:21:24+01:00
Była szczesliwa , miała wszystko na co zasluguje ..a przedewszystkim zeby byla zdrowa. Miała cichym miejscu wokól drzew i spiewajacych ptaszków domek, mały ale przytulny .. w ktorym zawsze mialaby miejsce miłośc .. a w nim zwierzatka papugi , chomiki ,kotki i pieski .. kazda osoba z rodziny miałaby oddzielny pokój zaprojektowany przez siebie .. duży ogród w ktorym moglibysmy spedzac razem wolne chwile ..ktorych bedzie napewno duzo .. w ktorym bedzie mozna po wariować .. zjesc rodzinny obiad i sie opalac .. bo to wazne spedzac czas z rodzina i umiec sie przy tym dobrze bawic .. w naszym ogrodzie bedzie basen duzy tak aby mozna bylo zaprosic znajomych aby mogli sobie po plywac ..