Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T09:35:45+02:00
Ania jaką jedenastolatka:
-rudowłosa,
-piegowata,
-wielkie,żywe, szerokozielone oczy,
-chuda,
-kształtny nosek,
-brzydkie,skromne i praktyczne ubranie

Ania jako szesnastolatka:
-rudowłosa (jej włosy maja jednak kasztanowy odcień,
-szczupła o zgrabnej sylwetce,
-ubrana skromnie,lecz gustownie i modnie

Negatywne cechy Ani:
-gadatliwa,
-roztrzepana,
-uparta,
-nieuważna,
-wybuchowa,
-próżna,
-nadużywająca efektywnych wyrażeń

Pozytywne cechy Ani:
-sumienna,
-pracowita,
-elegancka,
-pilna,
-błyskotliwa,
-inteligentna,
-uczynna,
-sympatyczna,
-ambitna,
-odważna,
-pojęta


Ania Shirley to główna i tytułowa postać w książce Lucy Moud Montgomery, pt.:"Ania z Zielonego Wzgórza"

Dziewczynka urodziła się w Boldingbroke w Nowej Szkocji. Rodzice jej zmarli na feebrę ,gdy miał zaledwie trzy miesiące. Ania była adoptowana przez kilka rodzin, jednak w żadnej nie znajduje miłości. Pewnego dnia sierotkę odprowadzono na stację , miała tam po nią przyjechać pełna miłości rodzina. Mateusz przyjechał na stację i ujżał dzieczynkę .Był bardzo zdziwiony, przecież przyjechł po chłopca.Anna była ubrana w przykrótką ,ciasną i brzydką sukienkę z żółtawoszarej wełny. Na głowie miała całkiem wypłowiały kapelusz. Na ramiona spływały dwa grube, płomieniorude warkocze. Miała drobną, szczupłą twarz całą usianąpiegami.kontrastowały one silnie z bardzo jasną cerą .Usteczka były duże,podobnie zresztą jak i oczy ,które przybierały zieloną to znów szarą barwę ,zależnie od nastroju i padającego na nie światła. Podbródek był spiczasty.Wielkie oczy tętniły życiem.Miała szerokie i wyraziste czoło.Trzymała w ręku starą,zniszczoną torbę z naderwanym uchem.Wyruszyła w długą podróż z Mateuszem.

Myślę,że Ania była miłą i sympatyczną dziewczynką.Jak spotkałabym osobę taką jak ona zaprzyjaźniłabym się z nią.

Mam nadzieję, że się przyda ;))
Pozdro ;D
49 4 49
2010-04-03T10:11:30+02:00
Nna hirley-głowna i tytułowa bohaterka utworu. Córka Bety i Waltwera Shirley, sierota. Ma 11 lat, jest szczupła i bardzo drobna. Ma piegi, grube rude warkocze i zielonoszare oczy. Chociaż los Ani do przybycia na Zielone Wzgórze był bardzo smutny, dziewvczynka umie zachować pogodę ducha. Ania jest bardzo wrażliwa , impulsywna. Głęboko przeywa każdą radiość ma swoje zdanie i niełatweo z niego rezygnuje.Trudno ja także do czegokolwiek zmusić. Aby udowodnić swoja rację, dziwczynka jest gotowa na wszystko. Ma ambicję. Nie znosi by żartowano z jej wyglądu, poniewazsama uwaza się zaq brzydką. Ania jest wierna porzyjaciółką, dzieli się z Dianą wszystkim, co ma. Jest także mądra, odważna i ma zdolnosć podejmowanioa właściwych decyji.


Ja dostałam 6 ;) Może ty też dostaniesz
29 3 29
2010-04-03T10:13:08+02:00
Ania shirley pochodzi z Nowej Szkocji.Urodziła się w bolingbroke.
Była córką Bert i Waltera.Jej rodzice umarli na febrę gdy miała 3 miesiące.Ania w pózniejszymy czasie mieszka na zielonym wzgórzu.Ania jest mądrą dziewczynką. Dobrze się uczyła.Miała rude włosy i piegowatą twarz.Była gadatliwą dziewczynką.Miała pech w życiu ale radzi sobie do końca.Byłą bardzo szczera i uczynna a także rozważna.


21 3 21