Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-14T18:00:40+01:00

ZUS odwiedzał chorych
Kontrolerzy ZUS sprawdzali pracowników na zwolnieniach lekarskich od sierpnia do listopada. Pod lupę wzięto przede wszystkim wydawane zwolnienia, orzeczenia o czasowej niezdolności do pracy i potrzebie rehabilitacji. W sumie sprawdzono aż 101 tys. orzeczeń. Zakład wstrzymał zasiłki w 12 tys. przypadków na łączną kwotę 2 mln 713 tys. zł.

Lekarze orzecznicy, weryfikując prawidłowość wykorzystania zwolnień, skontrolowali 41,6 tys. ubezpieczonych. W efekcie tego tysiąc osób pozbawiono prawa do zasiłku oraz cofnięto je na kwotę 1,5 mln zł. Od sierpnia do listopada ZUS obniżył zasiłki chorobowe i świadczenia aż 81,3 tys. osób.
komentarz:
Moim zdaniem kontrole pracownikow ZUS-u sa niezbedne. W dzisiejszych czaach, kiedy sluzba lekarska jest tak skorompowana, gdy wydawana sa zwolnienia za drobne "wynagrodzenie" lub po prostu po znajomosci, kontrole te sa uwienczeniem domagania sie Polakow o sprawiedliwosc. Okazuje sie teraz jak duzy odsetek rencistow, tymy rencistami byc nie powinien. Uwazam, ze te kontrole pomoga chociaz w jakmis minmalnym stopniu zmniejszych korupcje wsrod lekarzy, a takze poparwic buzet panstwa, zwlaszcza w tych trudnych czaach kryzysu.