Zadanie : Sformułuj list otwarty do ludzi zamożnych i żyjących w dobrobycie, przekonujący ich, aby pomagali ludziom biednym i skrzywdzonym przez los.

Proszę o pomoc!
Z góry bardzo Wam dziękuję! ;)

P.S. Omawiamy lekturę pt. 'Opowieść wigilijna'. do tego jest ta praca domowa. Ma ona być w formie wypracowania [list] na format A4. Ale odjąć nagłówki, nazwisko, klasę to napiszcie coś takiego na ok. dwie lub nawet jedną stronę z zeszytu. : )
Bardzo proszę, to jest na jutro. Razem z nadawcą napiszcie, bo nie będę wiedziała w czyim imieniu to podpisać.

3

Odpowiedzi

2009-12-28T12:24:59+01:00
Poznań, dn.28.12.09r.

Drodzy zamożni ludzie!
Piszę do Was ten list, gdyż chciałbym abyście pomagali ludziom głodnym, ubogim. Oni marzą by mieć normalny dom. Chcieliby chodzić w normalnych domach, chodzić normalnie ubrani, a nie brudni.Zapewne są wśród Was ci, których domy są duże, bogate, a ogrody wręcz niesamowite! Żyjecie w luksusie. Często jadąc samochodem widzicie ten schemat:
biedak, proszący o jałmużnę. Czy zatrzymujecie się wówczas? Nie! Dlatego proszę Was byście wrzucili mu tam kilka złotych. Być może po przeczytaniu tego listu zmienicie swe poglądy na otaczający nasz świat. Ci ludzie nie proszą Was o pieniądze tak o. Oni potrzebują tego wszystkiego! Dajcie im przeżyć. By następnego dnia mogli się obudzić, coś zjeść..
Gdy widzicie biedaka skrzywdzonego przez los, zatrzymajcie się.. Podzielcie się z nim swoim sercem.

Pozdrawiam,
Dominika.
2009-12-28T13:27:30+01:00
napisz sobie z kad jesteś 28 grudnia 2009r
drodzy ludzie!!!!!!!
w pierwszych słowach mojego listu chciała bym się zwrócić z prośbą do was, abyście pomogli ludziom biednym(ubogim), którzy nie mają na chleb nie maja gdzie spać, nie maja za co krztałtować swoich dzieci....
jak wiecie teraz w polsce występuje ktyzys który nie jest kożystny dla polskia, ale może jak pomożecie wiele ludzi stanie na nog, może kiedyś i wam bedzie kiedyś potrzebna pomoc i co wtedy???
może ktoś wyciągnie do was pomocną dłoń
bardzo prosze państwa o pomoc.....
nie kazdy sobie potrafi poradzić ze swoimi problemami. nawet duchy potrafiły przekonać scrouth aby był bardziej chojniejszy dla ubogich ludzi
z poważaniem DOMINIKA
ps.liczymy na pańską pomoc i wierzymy że maja państwo dobre serca
2009-12-28T15:23:17+01:00
Myślę, że powinniśmy pomagać innym. Niektórzy są biedni, drżą z zimna wtedy kiedy my grzejemy się przy ciepłych kominkach. Pomyślcie jak wy czulibyście się kiedy bylibyście zupełnie tacy sami. Ci ludzie siedzą na ulicach chudzi jak patyk, ponieważ nie mają co zjeść. My gdy widzimy takiego człowieka powinniśmy coś zrobić, a nie wyglądać z okna i drwić z tego, że niektórzy nie mają domu. Czasami nawet dzieci chodzą głodne po ulicach i pukają do naszych drzwi, a my poprostu je zamykamy. żałujemy dopiero wtedy kiedy okazuje się, że te dzieci przez nas umarły z głodu i zimna. Nie zachowujmy się jak ludzie, którzy przechodzili obok dziewczynki z zapałkami. Postaci, która właśnie z tego powodu umarła.
1 5 1