Proszę o pomoc!!!!
Dam najlepszą!

1. Wczuj się w rolę Lapończyka, Eskimosa lub Czukcza. Spróbuj napisać list do dzieci z Polski opisujący Twoje życie. Zachęć ich do przyjazdu do siebie. (Pamiętaj o formie listu, KRÓTKIE! (nie więcej niż ok. 6 zdań))

2 'Jest człowiekiem pracowitym jak pszczoła, a jego praca służy innym'. Opisz taką osobę, opowiedz o jej działaniach i wyjaśnij dlaczego zasługuje na szacunek (ok. 7-8 zdań)

Proszę o pomoc!!!!
Dam najlepszą!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T19:30:11+01:00
1.
Drogie Koleżanki i Koledzy !
Na wstępie mojego listu chciałaby bardzo Was pozdrowić.
Piszę do Was, aby opowiedzieć o swoim życiu.
U mnie - w Laponii - jest bardzo fajnie. Można przez cały dzień szaleć na śniegu : jeździć na sankach, nartach czy w psich zaprzęgach. Wieczorem siedząc w iglo i popijając gorącą herbatę można wysłuchać ciekawych historii opowiadanych przez moją babkę i dziadka.
Zachęcam do przyjazdu. Obiecuję, że atrakcji nie zabraknie.
Pozdrawiam
Pik Pok

2.
Moja mama jest człowiekiem pracowitym jak pszczoła.
Spełnia się zawodowo, a na dodatek zajmuje się domem. Zawsze zachwycała mnie jej umiejętność panowania nad czasem, a także chęci i umiejętność. Ona zawsze potrafi znaleźć chwilę, by pomóc mi w rozwiązaniu problemu lub np. w zadaniu domowym. Czasami, gdy wróci z pracy do domu nie ma czasu dla siebie, a pomimo to jest zawsze uśmiechnięta. Myślę, że to osoba godna naśladowania.

Mam nadzieję, że się przyda.
Pozdro ;]
2 5 2