POMOCY:((((
Na pewno każdy czytał "Opowieść Wigilijną"
za 1
Wciel się w postać Boba i wjego imieniu napisz list do przyjaciela w którym scharakteryzujesz Ebenezera Scrooge'a
1 akapit jaki on był przed przemianą(jaki był zły)
2 akapit po przemianie (jaki był dobry)

2

Odpowiedzi

2009-12-14T19:45:23+01:00
Ebenezera Scrooge'a to bohater " Opowieści Wigilijnej".na początku utworu Zaluje on nawet groszna na biednych ludzi. Scroogr żył bardzo skromnir,gdyż był człowiekem bardzo skapym. Wykorzystywał innych,miał wprawną rękę w wyzyskiwaniu ludzi(...),jego nie ludzki stosunek do innych świadczy o tym,iż był niedostępny i zły. W momęcie,kiedy Ebenezernie ma juz prawieludzkich uczuć otrzymuje szansę zmiany w swoim życiu.
Szanse ta daja mu 3 duchy które sprawiaja ze Ebenezer przzywanie niesamowita metamorfoze. Staje sie nowym człowiekiem.aczyna spędzać wiecej czasu z innymi ludżmi,spełnia dobre uczynki. Jest otwarty i szczery. Przemieniony Scrooge stał się szczerym przyjacielem,chlebodawcą i dobrym człowiekiem. Był pogodny i radosny,a całe sew życie spełniał dobrymi uczynkami.

Patrząc na Ebenezera Scrooge'a można by stwierdzić,że wiara w człowieka,w miłość i zwycięstwo pozwala skutecznie zwalczyć zło i egoizm.
1 4 1
2009-12-14T19:53:28+01:00
Miejscowość, data
Drogi przyjacielu!
Dawno się nie widzieliśmy, a mam dla Ciebie pełno nowych wiadomości. Aż się zdziwisz jak Ci powiem co się ostatnio wydarzyło.
Pamiętasz pewnie, że mówiłem Tobie o Ebenezerze Scrooge. Nie opowiedziałem Ci jednak o jego charakterze. Ostatnio wydarzyło sie w jego życiu coś bardzo dziwnego. Wszyscy byliśmy szczerze zdziwieni przemiany, która w nim zaszła.
Przed całym zdarzeniem Scrooge był nie miły. Źle się zachowywał w stosunku do wszystkich ludzi. Gdy kolędnicy zapukali do jego mieszkania, wygonił ich. Dzieci bały sie do niego przychodzić. Każdy powiedziałby o nim, że jest dziwakiem, lecz nie teraz.
Zmienił się niesamowicie. Nikt dokładnie nie wie co się stało, ale jest dla wszystkich przyjazny. Każdy człowiek po raz pierwszy się do niego uśmiecha. Zwykle odsuwali sie w cień. Ebenezer stał się sympatyczny. Zmienił swój sposób bycia i zaczął pomagać biednym, a na kolędników czeka z otwartymi rękoma.
Mógłbym pisać stronicami, lecz nie starczyło by mi czasu. Pozdrów wszystkich w rodzinie.
Twój najlepszy przyjaciel, Bob.
2 3 2