Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T20:00:08+01:00
Przede wszystkim lasy są "płucami Ziemi"- drzewa pochłaniają dwutlenek węgla z atmosfery a oddają tlen, którym oddychamy. Gdyby pozbawić Ziemię lasów, wszyscy byśmy się podusili, z braku tlenu w atmosferze. Zwiększona zawartość CO2 powodowałaby także globalne ocieplenie, o którym niedawno było tak głośno.
Las to także ekosystem- środowisko życia wielu gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Jeżeli znikną gatunki, to szybko odbije się to np. na łańcuchu pokarmowym. Ten problem może też dosięgnąć człowieka.
Drzewa wyłapują też cząsteczki pyłów z powietrza. Gdyby nie to atmosfera byłaby tak zapylona, że nie byłoby żadnego życia z powodu uniemożliwionego oddychania. Tak samo też lasy zatrzymują wilgoć, są swoistym zapleczem wodnym.
Najpopularniej lasy wycina się dla pozyskania surowca- drewna- do produkcji mebli, papieru, narzędzi itp. Jeśli więc wycięte zostaną wszystkie lasy, to one nie urosną na nowo- zapasy drewna się wyczerpią i gospodarka stanie w miejscu. Dlatego wycinkę jeśli już trzeba prowadzić, to z umiarem.
No i chyba najcenniejsza dla człowieka strona lasów to element dekoracyjno- wypoczynkowo- zdrowotny. Któż nie lubi w upalny dzień wybyć do lasu w cień, gdzie jest chłodno? Las to schronienie nie tylko dla zwierząt. Utrzymują kondycję fizyczną i psychiczną człowieka (ta ostatnia jest obecnie szczególnie potrzebna we współczesnym świecie).
;DD
1 5 1
2009-12-14T20:01:23+01:00
Lasy:
- są domem wielu gatunków zwierząt
- produkują niezbędny do życia tlen
- dostarczają pożywienia wielu gatunków zwierząt

Gdyby wycięto wszystkie lasy życie na Ziemi prawdopodobnie skończyło by się, ponieważ drzewa pobierają szkodliwy dwutlenek węgla z atmoswery i dostarczaja do niej tlen. Na dodatek gdyby zabrakło lasów wiele zwierząt wyginęło by. dlatego że straciły by swój dom - miejsce ochrony.
2009-12-14T20:02:30+01:00
Lasy dla życia ziemi mają wielkie znaczenie. Gdyby ich zabrakło życie na ziemi by się skończyło, ponieważ lasy wytwarzają tlen nie zbędny do życia. Na stromych zboczach pozbawionych drzew robiły by sie lawiny błotne po obfitych obadach

nie wiem czy jest dobrze, ale ja bym tak odpowiedziała na to pytanie