Za czyje pieniądze została przeprowadzona rewolucja październikowa i kto przywiózł Lenina do Rosji z uwzględnieniem w jakim pociągu jeśli można. odpowiedzi na 1 pytanie zgłaszam jako spam !!!! Kto da odp w przeciągu 1h dostaje najlepsze!!!!!!!!!
Tylko poważni rozwiązujący proszę!!!!!!!!!!!! Z góry dziki:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T22:03:40+01:00
Rewolucję październikową w celu rozbrojenia od środka Rosji sponsorował ówczesny rząd niemiecki, to także on sprowadził Lewa Trockiego, Włodzimierza Lenina z Bernu do Petersburga ((został razem ze współpracownikami przewieziony ze Szwajcarii poprzez Niemcy w zaplombowanym wagonie – oficjalnie było to niemożliwe, gdyż był obywatelem wrogiego państwa) z emigracji.Mieli oni nadzieję na współpracę Lenina i podporządkowanie sobie albo przynajmniej ustatkowanie działań wojennych z Rosją w tamtym okresie.Owa rewolucja przyczyniła się do wprowadzenia/ zapoczątkowania socjalizmu.Scentralizowana władza państwowa zauważyła słabo dotąd wykorzystywaną prawdę, że znacznie łatwiej jest odebrać od 100 milionów ludzi po jednym rublu niż 100 milionów rubli od jednego bogatego. Łatwo było wtedy zauważyć, że po odebraniu 100 milionów rubli ten bogaty zwykle przestawał być dla społeczeństwa użyteczny natomiast te 100 milionów ludzi można było pozbawiać po jednym rublu wielokrotnie.
2009-12-14T22:31:16+01:00
Rewolucja październikowa była finansowana przez Bank Rzeszy i inne instytucje finansowe (znajdujące się również poza jej granicami - Norwegia, Szwecja, Szwajcaria), a także przez finansjerów z USA (Jakub Schiff, Felix Warburg, Otto H.Kahn, Mortimer L.Schiff, Jerome J.Hanauer, Max Breitung, Isaac Seligman, Gugenheim i inni oraz firma "Kuhn, Loeb & Co.")

Lenin został zwerbowany przez Aleksandra "Pavrusa" Helphanda. Razem z nim, swoja żoną, kochanką i innymi bolszewikami (m. in. Nadieza Krupskaja, Grigori Zinowiew (Hirsh Apfelbaum), Sokolnikow i Karl Radek Sobelsohn)wyjechał zaplombowanym pociągiem z Brna przez Sztockholm do Rosji (wieźli jakieś 10-15 milionów).