Witam Wszystkich :) .

To zadanko będzie z Historii . Proszę o szybka odpowiedź ponieważ jes mi strasznie potrzebne żeby utrzmać się przy życiu :( .
*
Uczestniczysz w obradach jednego z sejmików za panowania Augusta III. Jesteś zwolenikiem reform i musisz przekonać do nich szlachcica, zwolennika złotej wolności szlacheckiej. Napisz krótki tekst (5-10 zdań), w którym przedstawisz argumenty za naprawą Rzeczpospolitej. Możesz również wcielić się w zwolennika złotej wolności i postarać się przekonać do swoich racji zwolennika reform.

Za wszystkie nadesłane odpowiedzi dam maks gwiazdek (no chyba ze beda do kitu) a dla naprawde najlepszej (OCZYWISCIE ZGODNA Z TEMATEM) pracy dodam jako najlepsza. Z góry Dziękuję ;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T20:23:54+01:00
Drodzy panowie!
Polska gospodarka jest coraz słabsza , a nasze państwo podupada.
Musimy przeprowadzić reformy, aby poprawić sytułację w państwie. Przydałaby się nam reforma szkolnictwa aby każdy mógł być wyszktałcony i ukończył przynajmnije dwie klasy podstawowe.
prawo o miastach aby mieszczanie też mogli się wzbogacać, nie tylko szalchta co bardzo pomoże. I oczywiście konstytuja czyli zniesienie przywilejów szalcheckich itp. jestem za reformami Bo jestem patryjotom i chce dla kraju jak najlepiej
1 5 1