Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T20:29:05+01:00
Montując żarówki energooszczędne i używając prysznica zamiast wanny.
  • Użytkownik Zadane
2009-12-14T20:30:17+01:00
Jeśli oglądamy telewizję, pokój nie musi być oświetlony przez żyrandol
z czterema 60-watowymi żarówkami. W takim wypadku wystarczy jedna żarówka. Pamiętajmy, że ten żyrandol zużywa w ciągu dwóch godzin prawie półkilowatogodziny, za którą będziemy musieli zapłacić w najbliższym rachunku.
Na rynku dostępne są również energooszczędne „żarówki” (świetlówki kompaktowe). Są one znacznie droższe od tradycyjnych żarówek, lecz równocześnie mają dwie zalety, których nie posiadają standardowe. Po pierwsze, mają one dłuższy okres działania, po drugie, do wytworzenia takiej samej ilości światła, jaką dają żarówki tradycyjne, zużywają znacznie mniej energii. Warto zatem zainwestować w nie pieniądze
i zainstalować je w pomieszczeniach, gdzie używamy światła przez kilka godzin dziennie. Pozwoli to nam zaoszczędzić w ciągu miesiąca sporą sumkę. Jeśli mamy w domu lodówkę, zastanówmy się, czy przypadkiem nie stoi ona obok kuchenki elektrycznej lub grzejnika (kaloryfera). Ciepło wydobywające się z kuchenki lub z grzejnika (czy jakiegokolwiek innego źródła ciepła) sprawia, że lodówka musi pobrać więcej prądu, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę w swoim wnętrzu. Ważne jest również częste likwidowanie zaszronienia, które powoduje większe zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.