Odpowiedzi

2009-12-15T11:59:03+01:00
1. Uważam, że patriotyzm w dzisiejszych czasach dla młodych ludzi nadal jest bardzo ważny. Młodzi Polacy utożsamiają się z narodem np. poprzez udział w rozmaitych akcjach na cześć naszego kraju. Patriotyzm może także przejawiać się poprzez pamięć o ważnych wydarzeniach z historii Polski, poprzez symbole narodowe takie jak np. flaga w święto odzyskania Niepodległości. W dzisiejszych czasach patriotyzm wygląda inaczej niż kiedyś.. młodzi nie muszą walczyć za ojczyznę, ale mogą wyrażać swoją miłość do niej w inny sposób. Wystarczy pamięć o tym co zrobili dla nas nasi przodkowie i mieć świadomość naszej narodowej historii oraz wyzbyć się wstydu za nasz kraj na arenie międzynarodowej, bo historia Polski jest bardzo bogata i nie mamy się czego wstydzić.
2. Myślę, że tak. Patriotyzm nadal jest ważny dla młodych, co prawda wyrażają go inaczej niż kiedyś, ale mamy przecież inną sytuację, inne czasy. Dzisiaj swój patriotyzm można pokazywać np. poprzez radość z dobrych wyników reprezentacji Polski w różnych dziedzinach sportu.
3. Jak już wspomniałam patriotyzm na pewno młodzi mogą wyróżniać poprzez pamięć o naszej historii, o narodowych bohaterach, udział w wielu akcjach na rzecz kraju lub poprzez symbole narodowe, takie jak flaga, godło, czy hymn.