Napisz rozprawkę na temat 'czy warto być dobrym uczniem'

pomoc:
1. posiadamy wiedzę
2. zaufanie nauczycieli
3. łatwiej dostać się do wybranej szkoły po gimnazjalnej.

Trzeba ułożyć z tego całą rozprawkę a ja nie potrafię ;(
Bardzo proszę o pomoc gdyż to zadanie może mi uratować życie

1

Odpowiedzi

2009-12-14T22:15:09+01:00
Uczymy się od najmłodszych lat. Wpierw wydaje się to bardzo przyjemne .Nauka polega na poznawaniu wciąż nowych i nowych rzeczy .
Następnie w miarę dorastania nauka przeradza się w jeden z naszych obowiązków. Jeżeli będziemy traktować naukę wyłacznie jako obowiązek , czy pozyskiwania dobrych ocen dla rodziców - to faktycznie możemy w pewnym momencie stwierdzić ,że nauka jest tylko pewnym etapem w naszym życiu , który trzeba jakoś przejść.
Wystarczy jednak pomyśleć ,że kiedyś tam uczyliśmy się pierwszych słów . Wypowiadaliśmy je z radosnym uśmiechem na ustach .Delektowaliśmy się nimi Te słowa spowodowały ,że w dalszych latach zyskaliśmy umiejętność komunikowania się społecznego , posiadliśmy dodatkową radość pozyskiwania przyjaciół , z którymi miło jest porozmawiać . Uczymy się dla siebie . Nauka rozwija nas , kształtuje nasz bardziej doskonalszy wymiar .Wiedza ubogaca nasze życie , kształci w nas coraz większe zasoby umiejętności .Warto wsłuchać się w słowa nauczyecieli , szukać wiedzy w źródłach pozaszkolnych .
Im więcej wiemy tym większa jest nasza wartość i przydatność społeczna .
Nauka powoduje ,że mamy większe szanse na przyszłość. Dzięki niej łatwiej będzie speniać nasze marzenia zawodowe , a nawet osobiste . Nauka jest procesem nieustannego doskonalenia się . Tak jak sportowcy uprawiają codzienne żmudne treningi , tak uczeń poprzez konsekwentą naukę budują swój sukces . Nie każdy zdobędzie laury , lecz nikt nie będzie nigdy żałował czasu poświęconego zdobywaniu nauki . Wiedza bowiem jest jedyną wartością , która nie dewaluuje się .
6 3 6