Odpowiedzi

2009-12-14T21:25:35+01:00
Szkoła jest miejscem, do którego uczęszczają osoby od 7 do 19-tego roku życia. Tam można poszerzyć wiedzę, jak również spotkać się ze znajomymi. Warto więc do niej uczęszczać. Postaram się udowodnić tę tezę.

Po pierwsze: szkoła jest źródłem informacji wszelakiej wiedzy. Dowiadujemy się tu wielu interesujących rzeczy, których nigdzie indziej nie moglibyśmy się dowiedzieć. Uczymy się również języków obcych, które w naszych czasach na pewno pomogą znaleźć nam atrakcyjną pracę.

Następnym argumentem jest fakt, że rozwijamy swoje zainteresowania. Poza lekcjami uczniowie mogą uczęszczać na koła zainteresowania. W mojej szkole jest : koło plastyczne, historyczne, chemiczne, fizyczne i wiele innych. Oprócz zajęć w klasach są również zajęcia fizyczne, czyli tzw. SKS - y. Można zapisać się na koszykówkę, siatkówkę, jak i aerobik. Na zajęciach tego typu można odkryć swoje zdolności. Nie tylko sportowe, ale muzyczne i plastyczne.

Kolejnym argumentem jest możliwość poznania nowych ludzi. Przed pójściem do szkoły większość dzieci jest wysyłana do przedszkoli, w których maluchy uczą się wzajemnej pracy, “zgrania” i umiejętności życia wśród innych. A więc, gdy idą do szkoły jest im łatwiej zapoznać sie z tymi, których jeszcze nie znają. Można poznać kogoś, kto zostanie przyjacielem na całe życie.

Moim zdaniem warto chodzić do szkoły, gdyż w niej zdobywamy nowe doświadzczenie, dbamy o swoją przyszłość i nie marnujemy wolnego czasu.
25 4 25