Odpowiedzi

2009-12-15T14:32:00+01:00
A moąe być na temat warto chodzić do szkoły


2009-12-15T14:34:10+01:00

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

W związku z zbliżającymi się Mikołajkami, chciałabym podzielić się z Wami pewnymi refleksjami. Jak co roku organizujemy sobie klasowe Mikołajki, ustalamy składkę, kupujemy prezenty, a następnie wręczamy je sobie nawzajem. Jest do niewątpliwie piękna tradycja, tylko, że jej urok obecnie psujemy my sami.
To święto kojarzy, a przynamniej powinno, nam się z niespodzianką, niektórym może nawet z siwobrodym staruszkiem Mikołajem i prezentami w butach. Zawsze jednak prezent, który się kupowało, wybierało się z myślą, żeby sprawić komuś przyjemność, zrobić niespodziankę. Teraz po prostu idzie się do sklepu i wybiera, co ktoś ma nam dać na Mikołajki, lub kupuje się samemu prezent. Czy tak powinny wyglądać Mikołajki? Mi osobiście patrząc na takie zachowanie przychodzi na myśl, że powoli dążymy do tego, aby w przyszłości stać się materialistami. Zero niespodzianki, zaskoczenia, miłego szoku i radości. Zaplanowane, wyliczone i ustalone prezenty… Nie pozwólmy zabić tej mikołajkowej tradycji!
Myślę, że wielu z Was zgodzi się ze mną i, że zakończymy ten proces, który odbiera nam całą przyjemność z tego małego, uroczego święta.

Olga Kopczyńska klasa 3J