Odpowiedzi

2009-12-15T14:38:06+01:00
Bardzo często spotykam sie ze stwierdzeniem, że warto czytać książki dokumentalne oraz oglądać filmy dokumentalne. Czy jest to prawda? Zastanowię się nad tym.

Człowieka zawsze ciekawiły zdarzenia, fakty czasu przeszłego, teraźniejszego i jaka będzie przyszłość. Świadczą o tym zainteresowania literaturą faktu, filmu dokumentalnego.

Uważam, że powinniśmy interesować sie wyżej wymienioną problematyką. Dowiadujemy się o wydarzeniach historycznych, myśli filozoficznej i technicznej, motywów działań społecznych. Przeszłość uczy nas, jakie były kierunki działań człowieka, jak mógł zaspokajać swoje potrzeby, rozwijając myśl techniczną według zasady " Matka potrzebą wynalazku ".

Z przyjemnością oglądam w telewizji, szczególnie programy popularnonaukowe ( Discovery, National Geographic ). Programy te uczą mnie wyrażania poglądu na świat, jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Bardzo lubię pobierać informacje o pięknych budowlach np. piramidach, a także o rozwoju lotnictwa i wydarzeniach z I i II wojny światowej. Interesuje mnie też wszystko, co jest pokazywane, związane z rozwojem kultury i oświaty.

Z literatury najwięcej dowiaduję się o czasach przeszłych w zbeletryzowanych faktach. Ciekawią mnie piękne opisy, z których mogę wyciągnąć wiele wniosków.

Reasumując powyższe rozważania myślę, że literatura popularnonaukowa, programy telewizyjne oraz filmy dokumentalne kształtują mój światopogląd na zdarzenia przeszłe i teraźniejsze. Rozwijają ciekawość
obecnego i przyszłego rozwoju ludzkości, postępu naukowo-technicznego i myśli humanistyczne.

Licze na najlepszą i pozdro.
2 5 2