Potrzebny mi referat opis Afryki liczba ludności, powierzchnia ewentualnie zdjęcia nie musi być długie może jakaś kartka A4 wypracowanie na poziomie klasy 2gimnazjum. Może też być ludność jaka tam żyje i jaki jest to kraj.NIE ŚCIĄGAĆ Z NETA (wszystkich informacji nie przepisywać nie kopiować bo zgłoszę do admina)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T16:01:58+01:00
Afryka to kontynent wielki (30 mln km2) o słabo rozwiniętej lini brzegowej, w większości wyżyny. Kształtem zbliżony do trójkąta. Zachodnie rzeki omywa Ocean Atlantycki, północne-jego odgałęzie-Morze Śródziemne, wschodnie-Ocean Indyjski. Jedną wielką wyspą w pobliżu jest to Madagaskar (590 tys. km2, IV wyspa świata). Góry fałdowe znajdują się tylko na krańcach północnych i południowych. Całą resztę kontynentu zajmują kotliny: Kongo, Srodkowego Nigru, Czadu, Górnego Nilu, Kalahari. Najwyższe wzniesienie to Kilimandżaro(5895 m n.p.m.).
Wprawdzie cały kontynent zwykło się nazywać 'Czarnym Lądem', można go jednak podzielić na dwie części:'Białą' Afrykę na północy i 'Czarną' na południu. Brzegi Morza Śródziemnego i Saharę zamieszkują głównie Arabowie wyznający Islam. Równiez mieszkańcy północno-wschodniej Afryki zaliczamy do rasy białej, mimo ciemnego koloru skóry. Budowa ciała, rysy twarzy różnią ich bowiem bardzo od Murzynów. Wyżyna Abisyńska zamieszkana głównie przez lud Amhara, stanowi chrześcijańską wyspę morzu ilamu. Srodkową i poludniową część Afryki zamieszkują przede wszystkim Murzyni, dzielący się na setki plemion o różnej liczebności i mówiący wieloma językami. Wiemy, że liczba ludności Afryki wzrasta bardzo szybko, że dzięki poprawie warunków zdrowotnych w II połowie XX wieku nastąpiła tam 'eksplozja demograficzna'. Największym miastem Afryki jest Kair, liczący ok. 13 mln ludności.

jeżeli potrzebujesz czegoś więcej, po prostu pisz ;d
8 4 8