Jesteś bobem opowiesz o swoim pracodawcy Scrooge'u
Plan opowiadania

1.Wstep
-gdzie mieszka i czym się zajmuje Bob
-kim jest Scooge


2.Rozwinięcie
-charakterystyka Srooge'a przed przemianą
-opis sytuacji ROdzinnej Boba
-charakterystykaScrooge'a po przemianie


3. Zakończenie
-ocena Srcooge'a


BŁAgam piszcie, tylko bardzo dokładnie a najeden podpunk. prosze o dwa lub trzy zdanka z odpowiedzią. wszystko pokolei co do myślnika !!!

ratujcie mnie i piszcie..!!!

dodatkowo : zredaguj zaproszenioe świąteczne.

kto na wszystko odpowie i będzie okey. dam najlepszą

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T16:06:39+01:00
1.Wstep
-Bob mieszka w Londynie, pracuje w kantorze Scrooge'a jako buchalter. Ma kilkoro dzieci i ciężko pracuje na utrzymanie rodziny. Jest kochającym mężem i ojcem. I to właśnie żona i dzieci były w jego życiu najwyższą wartością - stawiał ich ponad wygodę i bogactwo.
-Ebenezer Scrooge - właściciel kantoru, starszy, samotny człowiek.


2.Rozwinięcie
-W jego życiu najważniejsze były pieniądze, dlatego nigdy nie założył rodziny. Jedynego krewnego (siostrzeńca) i jego rodzinę traktował oschle i szorstko. Był bogaty, ale bardzo skąpy nigdy nie pomagał potrzebującym. Od pracownika wymagał ciężkiej pracy, w trudnych warunkach, za marne wynagrodzenie.
- Rodzina Boba byla bardzo biedna, ledwo starczało im na zycie z jego marnej pensji. Jednak mimo tego bardzo się kochali - wiedzieli, że razem mogą pokonywać przeciwności. Zawsze razem zasiadali do wigilijnego stołu. Ojciec mimo zmęczenia poświęcał duzo czasu swoim ukochanym dzieciom - chętnie się z nimi bawił. Po stracie najmłodszego dziecka, był zalamany jednak reszta rodziny dzielnie go wspierała.
-Odwiedziny duchów całkowicie zmieniają życie Scrooge'a. Przestraszony perspektywą pośmiertnej tułaczki w męczarniach postanawia stac się lepszym człowiekiem. Juz nie myśli o gromadzeniu bogactwa dla siebie - pomaga innym, biedniejszym ludziom i sprawia mu to wiele radości. Zmienia także swój stosunek do siostrzeńca (postanawia go odwiedzic w Święta) i pracownika (poprawia warunki jego pracy). Świeta staja się dla niego ważnym wydarzeniem, a nie głupim zwyczajem jak dawniej myślał.

3. Zakończenie
- Zmiana w życiu i postępowaniu Scrooge'a jest niesamowita. Początkowo skąpy i samolubny, teraz staje się dobrym, uczciwym i chętnym do pomocy człowiekiem. Z czasem mozna polubic tego bohatera, a jego przemiane należy wręcz podziwiać i naśladować.

nie do końca jestem pewna o co chodzi z tym zaproszeniem , nie wiem czy może być takie:

Serdecznie zapraszamy wszystkich starszych, samotnych i bezdomnych mieszkańców naszego miasta na uroczystą kolację wigilijną. Spotkanie odbędzie się 24.12.2009r o godz. 18.00 w sali nr 154 Urzędu Miasta Warszawa.

Prezydent Miasta
Jan Kowalski
wraz z pracownikami Urzędu Miasta