Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T16:01:18+01:00
Film Karola DIckensa pt ,, Opowieść wigilijna " jest o tym , iż Ebenezer Scrooge właściciel domu handlowego (przejął majątek po Marley'u) ma bardzo dużo pieniędzy , jednak jest skąpym starcem i nie dzieli się z innymi . Sam też wydaje na siebie bardzo mało i tylko na najpotrzebniejsze rzeczy. Nie obchodzi świąt Bożego NArodzenia , gdyż ma z nimi smutne wspomnienia. A gdy jego krewny chce go zaprosić na wigilie do siebie ten mu stanowczo odmawia i wygania go. Jednak w nocy nawiedza go jego zmarły przyjaciel Duch Marley i uprzedza go , że odwiedzą go jeszcze trzy duchy. Pierwszy duch pokazuje mu przeszłe święta Bożego narodzenia , drugi teraźniejsze , a trzeci te Święta , które będą za pare lat i ukazuje w nich jego jako zmarłego . Scroog przestrasza się i postanawia się poprawić , gdy się budzi widzi , że jest dzień Świąt więc postanawia kupić największego indyka i zawieść go do jego pracownika , opłaca operacje i leczenie małego Tima , podwyższa dwukrotnie pensję swojemu pracownikowi , idzie na wigilię do swojej najbliższej rodziny. Co najważniejsze obchodzi święta bożego narodzenia i jest dla wszystkich miły i pomocny.


Opowieść uczy nas o tym , by pomagać innym i nie być zamknięty tylko w sowim świecie , bo to może nam się kiedyś odwrócić i jak bd potrzebować pomoc to możemy jej nie dostać .


Gdy przeczytałam książkę pt ,, Opowieść wigilijna " stałam się lepszym człowiekiem . Wywarła ona na mnie bardzo duże wrażenie , bo uczy nas o tym żeby nie być obojętnym wobec drugiej osoby i być osobą , która zawsze chętnie udzieli pomocy niekoniecznie materialnej ale będzie wspierać drugą osobę i po prostu z nią będzie . Sądzę , że tą powieść powinien przeczytać każdy , gdyż uczy nas bardzo wiele .
1 5 1