Napisz, w jaki sposób można pomóc osobom, które znalazły się w przedstawionych sytuacjach.

a) Ewa jest trzynastolatką mieszkającą w Twoim sąsiedztwie. Przez kilka miesięcy zmagała się z ciężką chorobą i z tego powodu nie uczęszczała na zajęcia szkolne. Teraz czuje się lepiej, ale ma spore zaległości z kilku przedmiotów. Zajęci swoimi sprawami znajomi rzadko ją odwiedzają.

b) Pani Bogusława od lat mieszka sama. Mimo podeszłego wieku dotychczas dobrze radziła sobie z codziennymi sprawami. Od niedawna jednak ma problemy z poruszaniem się. Wielu trudu sprawia jej robienie zakupów czy wyprowadzanie na dwór psa, którym się opiekuje.

3

Odpowiedzi

2009-12-15T15:57:19+01:00
A) Pożycz jest swoje nataki, jeżeli czegoś nie rozumie wytłumacz jej.

B) Zrób jej zakupy, wynieś śmieci, posprzątaj mieszkanie, pozmywaj.
2009-12-15T15:58:10+01:00
A) popros swoja pania w imieniu Ewy żeby powiedziała co Ewa musi zaliczyc i co przepisac do zeszytyu.
b)pomóż jej zrobic zakupy ona za to ci bedzoie bardzo wdzięczna, jak twoja sąsiadka ma komputer w domu to może zrobic zakupy przez internet
2009-12-15T15:58:55+01:00
Mam nadzieję że nie chciałas wypracowania, bo nie napisałaś nic o formie zadania.
A) Należy pomóc jej w nadrabianiu materiału. W końcu.. ciebie też to mogło spotkać. Ale nie dlatego trzeba jej pomóc, tylko właśnie z dobroci swojego serca i współczucia że była chora.
B) Najlepiej byłoby, jako starszej kobiecie, pomóc zrobic zakupy, wyprowadzić pieska. Oczywiście że nie trzeba robic tego codziennie ale w miare możliwości.
2 5 2