Odpowiedzi

2009-12-16T12:47:12+01:00
Saturn Pożerający własne dzieci - jest to nazwa nadana malarstwu hiszpańskiego artysty Francisco Goya. Przedstawia grecki mit o Kronosa (w tytule Romanised do Saturna), który w obawie, że jego dzieci nie obalenia go zjadł każdy po urodzeniu. Jest to jedna z serii Black Paintings, że Goya malowane bezpośrednio na ścianach domu w okresie między 1819 i 1823.

Pracy został przeniesiony na płótno po śmierci Goya, a obecnie mieszka w Museo del Prado w Madrycie.
Zawartość:
* 1. Kontekst
* 2 Malarstwo
* 3 Transfer z Quinta del Sordo
* 4 Uwagi
* 5 Referencje

Tło

W 1819 roku, Goya zakupił dom nad brzegiem Manzanares niedaleko Madrytu o nazwie Quinta del Sordo (willa głuchego). Był to mały dwupiętrowy dom, który został nazwany po poprzednim pasażerów, który był głuchy, choć nazwę przystało na zbyt Goya, który pozostał głuchy po wcześniejszym gorączki w 1792. W latach 1819 i 1823, gdy opuścił dom, aby przejść do Bordeaux, Goya produkowanych serii 14 utworów, które malował z olejami bezpośrednio na ścianach domu. W wieku 73 lat i przetrwały dwa zagrażające życiu choroby, Goya prawdopodobnie były związane z jego własną śmiertelność, i był coraz bardziej rozgoryczony zamieszek społecznych występujących w Hiszpanii. Choć początkowo urządzone pokoje w domu z bardziej inspirujących obrazów w czasie malowany ich wszystkich z intensywnym zdjęcia haunting znane dziś jako Black Paintings. Okrętem i nie przeznaczonych do publicznej prezentacji, te zdjęcia odzwierciedlają jego ciemnienie nastrój niektórych scen nieżyczliwość intensywne i konfliktu .

"Saturn Pożerający własne dzieci" to niepokojący portret Bożego można Saturn zużywa jego dzieci, był jednym z sześciu dzieł, z którymi Goya urządzone jadalni. Według mitu Roman, to było przepowiedziane, że jeden z synów Saturn byłoby obalić go, podobnie jak on obalił ojca Coelus. Aby temu zapobiec, Saturn zjadł dzieci chwil po każdej urodził. Jego żona Ops końcu ukrył szósty syn, Jowisz, na wyspie Kreta, zwodząc Saturn oferując kamienne owinięte w pieluszki na swoim miejscu. Jupiter ostatecznie zastąpił ojca jak proroctwo przepowiedział.

Goya przedstawia Saturn ucztowania na jednym z jego synów. Jego głowy dziecka i część lewej ręki ma już zużyte. Prawą ręką był prawdopodobnie jeść także, choć może być składany w przedniej części i utrzymywane w miejscu przez uchwyt kruszenia Saturna. Bóg jest w punkcie przyjmowania innego ukąszenie przez lewe ramię, a on unosi się z ciemności, jego Gapes usta i oczy wypukłość białego wraz z pojawieniem się szaleństwo. Jedynym jasności obraz pochodzi z białego mięsa i czerwoną krew trupa i White Knuckles Saturna, kiedy kopie palce w tylnej części. Istnieją dowody na to, że obraz może mieć początkowo przedstawił tytanu z częściowo wyprostowany penis, , jednak, jeśli w ogóle występuje, to niepokojące Ponadto został utracony z powodu pogorszenia mural w czasie lub w trakcie przenoszenia na płótno, w Obraz dziś obszar wokół jego krocze jest niewyraźna. Może to nawet być malowany celowo przed obraz został przeniesiony na publicznej prezentacji .

Różne interpretacje znaczenia obrazu zostały zaoferowane: konflikt między młodością a starością, czasu pożeracz wszystkiego, gniew Boga i alegoria sytuacji w Hiszpanii, gdzie ojczyzny strawił jej własne dzieci podczas wojny i rewolucji. Były wyjaśnienia zakorzenione w relacji Goya z własnego syna, Xaviera tylko jego sześciorga dzieci, by przetrwać do wieku dorosłego, lub ze swoim live-in housekeeper i ewentualnego kochanka, Leocadia Weiss, płeć ciała konsumowane nie może być ustalić z całą pewnością. Jeśli Goya się jakieś notatki na zdjęciu, nie zachowały się, jak nigdy nie zamierzał zdjęcie do pokazów publicznych, na pewno nie małe zainteresowanie wyjaśniając jej znaczenie. Mówi się, że malarstwo jest "niezbędne do zrozumienia kondycji człowieka w czasach nowożytnych, tak jak pułapu Sykstyńskiej Michała Anioła, jest niezbędna do zrozumienia tenor 16 wieku" .

Goya może być zainspirowane 1636 zdjęcie Peter Paul Rubens "o tej samej nazwie. Malarstwo Rubensa, a także odbyła się w Museo del Prado, jest jaśniejsze, bardziej konwencjonalne leczenie mitu: jego Saturn eksponatów mniej ludożercze okrucieństwo przedstawionego w wydaniu Goi. Jednak niektórzy krytycy sugerowali, że obraz Rubensa "jest bardziej przerażające: Bóg jest przedstawiany jako obliczania bezlitosny zabójca, który - w obawie o swoją pozycję władzy - jego zabójstwa niewinnego dziecka. Wizji Goi, z drugiej strony, pokazuje człowieka napędzany mad aktem zabicia własnego syna. Ponadto ciało syna w obraz Goi, że osoby dorosłej, a nie istoty słabej przedstawiony przez Rubensa. Goya przyniosły rysunek kredą na ten sam temat w 1796-7, że bliższy był w tonie do pracy Rubensa: okazywał Saturn podobny z wyglądu do Rubensa ", daintily gryząc w nogę jednego z jego synów, podczas gdy on posiada innego jak nogi kurczaka, ze żaden z gore lub szaleństwo później pracy. Goya uczony Fred Licht budzi wątpliwości w zakresie tradycyjnych tytuł jednak zauważyć, że klasyczna ikonografii atrybutów związanych z Saturna są poza malarstwem i ciała mniejszą liczbą nie przypominają, że od dziecka . Zaokrąglone pośladki i szerokie biodra bezgłowe zwłoki także podważa identyfikację tej kwoty jako mężczyzna. Transfer z Quinta del Sordo

Chociaż nigdy nie miał być postrzegane przez opinię publiczną, obrazy oczywiście ważnych dzieł w twórczości Goyi. Kiedy Goya wszedł na dobrowolnym wygnaniu we Francji w 1823 roku zdał Quinta del Sordo, aby jego wnuk, Mariano. Po wielu zmianach w prawie własności, dom wszedł w posiadanie francuski baron d'Erlanger w 1874 roku. Po 70 lat na ścianach Quinta del Sordo, malowidła zostały pogarszającą się źle i, w celu ich konserwacji, nowy właściciel domu miał ich przeniesienia na płótno pod kierunkiem Salvador Martinez Cubells, kurator Museo del Prado . Po pokazano je na Wystawę Powszechną w 1878 w Paryżu, d'Erlanger ostatecznie wygrałem je do hiszpańskiego państwa. Wpływ czasu na malowidłach ściennych, w połączeniu z nieuniknione szkody wyrządzone przez delikatne działanie montażu rozpadające gipsu na płótnie, oznaczało, że większość malowideł wymaga pracach konserwatorskich, a niektóre szczegóły mogły zostać utracone.
16 3 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T12:48:26+01:00
Obraz ten jest drastyczny. Ukazany jet on w sposób nierealistyczny. Użyte są tu kolory ciemne i tylko gdzie nie gdzie kolory jasne po to, żeby móc samemu wczuć się w to dzieło. Moim zdaniem artysta chciał pokazać w tym dziele okrutność ludzi. Niektórzy ludzie są wredni i chciwi i jeśli nie mieli by co jeść mogli by nawet pożreć własne dziecko. Artysta ten żył w trudnych czasach widział wiele a zarazem nie widział nic. Namalował po prostu to co widział tylko w inny sposób. w każdym dziele możne doszukać się ukrytych znaczeń.
16 2 16