Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T16:15:09+01:00
Dzieciństwo i młodość

Aleksander Graham Bell urodził się 3 marca 1847 roku w Szkocji, w Endenburgu, a zmarł 2 sierpnia 1922 roku w swoim domu w Kanadzie. Był najstarszym dzieckiem Elizy i Aleksandra Grahama Bella. Wynalazca, pomimo tego, że nie był głuchy, uczył się w szkole dla głuchoniemych, zresztą pewnie tylko dla tego, że jego ojciec był właścicielem i dyrektorem budynku. To właśnie tam nauczył się języka migowego oraz czytania z ruchu warg. Po ukończeniu szkoły, młody Aleksander rozpoczął naukę na Politechnice w swoim rodzinnym mieście, potem zaczął robić tam karierę naukowa. Z wykształcenia Bell był lekarzem i nauczycielem dla głuchoniemych. Aleksandra już od wczesnego dzieciństwa fascynowała elektryczność i możliwość zastosowania jej do przenoszenia i wzmacniania dźwięku. Jego życiową pasją było skonstruowanie urządzenia, które pozwoliłoby słyszeć osobom niedosłyszącym. Inspiracją tego pomysłu z pewnością była jego matka-osoba słabo słysząca, a wiarę dała mu ?Epoka pary i elektryczności?. Telefon był w takim razie ?produktem ubocznym? w realizacji marzenia Bella.
Trudne początki i wielki sukces
Początkowo telefon nie wzbudził większego zainteresowania, a próby sprzedania tego urządzenia zakończyły się niepowodzeniem. Wszystko zmieniło się po wystawie w Centennial Exposition w Filadelfii. Tutejsi sędziowie tak bardzo zachwycili się wynalazkiem, że Bell dostał 50000 dolarów od Filadelfijskiego Towarzystwa Naukowego i rozpoczął z teściem produkcję swojego wynalazku. Tak powstała rodzinna firma Bell Telephone Company, która później została przekształcona w AT&T.

Jeszcze więcej wynalazków
Wynalazca telefonu nie spoczął jednak na laurach. Po osiągnięciu sukcesu Aleksander założył sieć laboratoriów, które po śmierci wynalazcy nazwano je Bell Laboratories. W ciągu następnych lat skonstruował wiele urządzeń, w tym także wymarzonego aparatu słuchowego dla głuchych. Osiemnaście z nich było pomysłem Aleksandra Grahama Bella, a w dwunastu innych był współautorem.
W podeszłym już wieku Aleksander Graham Bell zaczął interesować się lotnictwem i samolotami. Sponsorował on dwóch braci Wright. To właśnie dla nich wymyślił uchylne klapy skrzydeł sterowanych przez stalowe linki. Wpadł również na pomysł, aby do samolotu przyczepić pływaki zamiast kół, w ten sposób wymyślił hydroplan.
Wynalazca jest również współzałożycielem Science i National Geographic - dwóch bardzo znanych czasopism w dzisiejszy czasach.
<ja to napisalam jak to miałam i dostałam 5+>
4 4 4