1. Dlaczego, twoim zdaniem, Bóg dał człowiekowi dziesięć przykazań?
2. Czy uważasz, że Dekalog stoi w sprzeczności z wolnością uważaną za najcenniejszy dar? Czy pomaga on człowiekowi zachować ten dar, czy też pozbawia go daru wolności?
3.Co by się stało, gdyby chrześcijanie całkowicie odrzucili np. piąte przykazanie Boże(Nie zabijaj), uważając, że ogranicza ich wolność?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T17:20:25+01:00
1. Bóg dał człowiekowi te przykazania ,aby ich przestrzegał. To są wskazówki w drodze do Nieba ,którymi należy się kierować. Oczywiście ktoś jest porządnym wierzącym.
2. Dekalog wcale nie jest sprzeczny z wolnością. Człowiek dostał od Boga wybór ,więc nie musi go wcale przestrzegać- i niestety wielu ludzi tak robi!
3. Było by to sprzeczne z religią. Nigdy się tak nie stanie ,ale jeśli już mamy "gdybować". To nie zrobili by dobrze ,bo zabijać nie wolno nawet jeśli ktoś nie jest katolikiem i ma zdrowy rozum to ma sumienie ,którym potrafi rozróżniać dobro od zła, więc chrześcijanie odrzucili by Boga. Bóg dał nam życie więc dlaczego mamy je odrzucać razem z miłością Bożą? Chrześcijanie by się wyrzekli w ten sposób wiary.
Pozdrawiam :)
2 5 2