Dobra tym razem 45 pkt
Przekonaj mnie że tekst "Reduta Ordona" jest warty przeczytania go, podaj jak najwięcej argumentów (sensownych i na podstawie tego co jest tam napisane), napisz to w taki sposób żeby mnie to naprawdę przekonało (tzn nie mają to być argumenty wypisane od myślników tylko coś jak wypracowanie)

Z góry thx

2

Odpowiedzi

2009-09-11T17:51:46+02:00
- Jest Jednym z największych arcydzieł poezji powstańczej
- Według „Reduty…” Mickiewicza, Ordon zginął pod gruzami, ale tak naprawdę został „tylko” poparzony. Ludzie zachwyceni literackim arcydziełem pragnęli Ordona… martwego, ginąc tak honorową śmiercią stałby się bowiem bohaterem narodowym. Nie mogąc tego znieść Ordon popełnił samobójstwo. (taka ciekawostka, można więc uznać że to Mickiewicz uśmiercił Ordona na dobre;D)
- Wiersz jest pełen opisów, akcji i refleksji. Czyta się go łatwo i z przejęciem.
- Utwór posiada podtytuł “Opowiadanie adiutanta”. Sugeruje to, że narrator bierze udział w bitwie i najprawdopodobniej jest wojskowym.
- Utwór został wykorzystany w „syzyfowych pracach”

wiem, wiem... mało ale mam nadzieje że pomogłam:)
Maddie.
2 3 2
2009-09-11T18:07:48+02:00
Tekst a Mickiewicza pt "Reduta Ordona" jest wspaniałym tekstem który naprawdę warto przeczytać choćby by poznać bohaterstwo walczących w tedy żołnierzy którzy pomimo iż mieli mało broni i byli słabsi liczebnie przez długi czas bronili sie w swojej baze a gdy nie mieli jusz szans na zwycięstwo woleli zginac niż poddac się okupantowi przez co musieli się wysadzić. czytajac ten utwur zobaczysz też jak wielkimi patryjotami byli tamci ludzie i jak bardzo kochali swoja ojczyzne
3 3 3